Tuż za naszym progiem. Ukraiński imam z Czech wzywa muzułmanów do zbrojenia się

Leonid Kusnarenko. / foto: Facebook

Leonid Kusznarenko, szef rady Praskiej Społeczności Muzułmańskiej wezwał muzułmanów do zbrojenia się. Ma to być odpowiedź na zamach w Nowej Zelandii.

Jak podaje czeska gazeta „Denik M” pochodzący z Ukrainy muzułmański duchowny opublikował swe wezwanie na Facebooku. – W świetle ostatnich tragicznych wydarzeń, mówię wszystkim, a zwłaszcza mężczyznom uzbrójcie się by chronić swe zdrowie i własność. Jeśli potrzebujecie pomocy to skontaktujcie się ze mną – powiedział Kusznarenko w nagraniu, które zamieścił na Facebooku.

Za apel imam został skrytykowany nawet przez członków własnej społeczności. Członkowie Rady napisali na Facebooku, że jego wezwanie jest jego prywatnym czynem i w żaden sposób nie odzwierciedla poglądów muzułmańskiej społeczności w Pradze. Zapowiedzieli także, że przyjrzą się aktywności Kusznarenki i sprawdzą jak doszło do tego, że został przewodniczącym Rady.

Muneeb Hassan Alrawi, przewodniczący Centrum Społeczności Muzułmańskich w Czechach oświadczył, że apel Kusznarenki jest „złym krokiem” i nie popiera go.

Pochodzący z Ukrainy imam usprawiedliwiał się mówiąc, iż jego apel dotyczył prewencji. – Powiedziałem to, by zapobiec temu, iż jacyś głupcy przyjdą do meczetu, by dokonać złych rzeczy – wyjaśniał Kusznarenko.

4 KOMENTARZE

      • W normalnym kraju poszedlby do lasu i tam zachcialoby mu sie kupe. Poszedlby wiec za krzaczek, kucnal, zrobil co trzeba…. az nagle male dzewko uzyznione tym nawozem wystrzeliloby i wbijajac sie w jego dupe wyniosloby go na 10 metrow w gore.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here