Uwaga, Petru ma plan! Chce, żeby za podwyżki nauczycieli zapłacili… rolnicy!

Ryszard Petru. Foto: Twitter
Ryszard Petru. Foto: Twitter
Reklama / Advertisement

Ryszard Petru ma plan. Najwyraźniej notowania partii Teraz!, z której w ostatnich dniach ewakuowała się na listę do Parlamentu Europejskiego nawet jej współzałożycielka – nie dają jakichkolwiek szans na polityczną obecność w przyszłym parlamencie. 

Ryszard Petru zaskoczył wszystkich dzisiejszym, porannym wpisem na profilu społecznościowym Twitter. Polityk, który zamiast z projektów ustaw, słynie z licznych gaf i wpadek, zaproponował, by podwyżki nauczycieli sfinansować z pieniędzy rolników.

„Na KRUS rocznie z budżetu przeznaczamy 15 mld zł. Wystarczyłoby na 2000 zł miesięcznej podwyżki dla każdego nauczyciela” – napisał Petru.

 

 

„Zlikwidujemy pisowskie podatki i daniny: daninę solidarnościową, podatek bankowy, opłatę recyklingową, opłatę za deszcz, opłatę mocową i wiele innych. (…) Polska dzisiaj to nie jest kraj rolników małorolnych i górników dołowych. Inne grupy społeczne nie mogą ich w kółko finansować” – krzyczał jeszcze w grudniu ze sceny, podczas konwencji założycielskiej partii Teraz!, zapowiadając likwidację KRUS-u.

Źródło: Ryszard Petru/Twitter, Polskie Radio

Reklama / Advertisement