Tylko w Szwecji! Telewizja państwowa zatrudniła dżihadystkę. „Reporterka” atakuje Żydów i europejską cywilizację

fot: YouTube.com

Nowo zatrudniona reporterka SVT, Cheyma Moufid, jest córką pary ekstremistów islamskich ze Sztokholmu. Sama zainteresowana również rozpowszechniała treści jawnie sympatyzujące z terrorystami. Powstaje zatem pytanie, dlaczego telewizja publiczna zgodziła się zatrudnić niebezpieczną jednostkę.

Moufid dzieli ekstremistyczne poglądy swoich rodziców, którzy nie mają oporów przed dzieleniem się swoimi sympatiami w mediach społecznościowych. Jej ojciec jest imamem w jednym z meczetów w Sztokholmie. Tym samym, w którym aresztowano terrorystę Sahiba Zaloutiego, który planował wysadzenie biura redakcyjnego Jyllands-Posten. Na swoim kanale wyświetlał m.in. znak Rabii, który jest używany głównie przez zwolenników islamskiej organizacji Bractwo Muzułmańskie. Egipt zaklasyfikował ten znak jako pośrednie wezwanie do terroryzmu.

Cheyma Moufid wspierała w mediach społecznościowych zarówno wszelkiej maści organizacje związane z terroryzmem, jak i samych islamistów. Na Facebooku udostępniła artykuł napisany przez Rashida Musę, przewodniczącego młodych muzułmanów w Szwecji.

Musa znany jest z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi na temat islamistów oraz białych. Konsekwentnie odmawiał potępienia ataków ze strony państwa islamskiego. Pa ataku terrorystycznym w Berlinie,w którym zginęło 12 osób, a 48 zostało rannych, Musa napisał: „Kto powiedział, że poniedziałki są nudne?”
Moufid udostępniła artykuł, twierdząc, że członkowie Szwedzkich Demokratów są większymi przestępcami niż migranci drugiej generacji. Na Instagramie obserwuje „Islamic Relief Sweden”, krytykowaną międzynarodową organizację, która opiera swoje działania na wartościach islamskich.
Kiedy Moufid rozpoczęła karierę jako dziennikarka SVT, zmieniła imię oraz upewniła się, że usunęła swoje konto na Twitterze oraz innych platformach. Po odtworzeniu części z nich okazało się, że zawiera dużo ekstremistycznej propagandy.
Portal Samhällsnytt skontaktował się z Geronimo Åkerlundem, redaktorem naczelnym i wydawcą SVT News w Sztokholmie, gdzie zatrudniona jest Moufid, i zapytał, w jaki sposób weryfikowani są potencjalni pracownicy przed zatrudnieniem. Åkerlund odmówił odpowiedzi na to pytanie. Poinformowano go również o treści, jakie zawierało konto Moufid na Twitterze, które udało się odtworzyć. Odpowiedział, że będzie musiał uważniej przyjrzeć się sprawie i ponownie odmówił komentarza.
źródło: voiceofeurope.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here