Dramat w rodzinie Wałęsów. „Mam same koszmary, że coś się może wydarzyć złego…”

Lech Wałęsa w koszulce z napisem KONSTYTUCJA/fot. ilustracyjne/fot. PAP/Marcin Gadomski
Lech Wałęsa w koszulce z napisem KONSTYTUCJA/fot. ilustracyjne/fot. PAP/Marcin Gadomski
Reklama / Advertisement

Jarosław Wałęsa przeżywa prawdziwy dramat. Jego ośmiomiesięczna córeczka przejdzie jutro poważną operację serca w Centrum Zdrowia Dziecka. W niedzielę wieczorem syn byłego prezydenta przyjechał do CZD w Międzylesiu.

Operacja jest wyznaczona na wtorek. Moją córeczkę czeka jeszcze seria badań, musimy mieć całkowitą pewność, że jej małe ciałko wytrzyma operację – mówił europoseł PO.

Przeszło tydzień temu Jarosław Wałęsa po raz kolejny rozmawiał ze specjalistami z Centrum Zdrowia Dziecka na temat zbliżającej się operacji jego ośmiomiesięcznej córeczki Lei. Dziewczynka ma poważne problemy ze zdrowiem – nie ma części serduszka. Kilka dni temu wyznaczono termin operacji na wtorek.

Nie może być żadnego przeziębienia, bo wtedy nie będzie operacji a czas jest tutaj kluczowy. Widać, że córeczka się męczy, np. przy jedzeniu, i konieczna jest szybka operacja jej serduszka – mówił Jarosław Wałęsa.

Modlę się i wierzę, że córeczka będzie zdrowa a operacja się uda – dodawał w rozmowie z „Super Expressem”.

Dziś moją córeczkę czeka jeszcze seria badań, bo te wyniki, które już mamy, są niestety słabe… I musimy potwierdzić, musimy mieć pewność, że jej małe ciałko wytrzyma operację serca – stwierdził przejęty syn Lecha Wałęsy.

Jak podkreślał, wierzy, że wszystko będzie dobrze. – Centrum Zdrowia Dziecka to najlepsze miejsce, żeby przeprowadzić taką operację. Lekarze podobne zabiegi robili tu już ponad 600 razy. Choć boję się oczywiście różnych zagrożeń, bo to serduszko trzeba będzie zatrzymać, a później uruchomić. Ale specjaliści zapewniają mnie, że dobrze się na tym znają – zaznaczył.

Jarosław Wałęsa przyznał, że w ostatnich tygodniach przechodzi ciężkie chwile i nie może w ogóle spać. – Mam same koszmary, że coś się może wydarzyć złego… Myślę o tym, ale liczę, że będzie dobrze – powiedział Jarosław Wałęsa.

Źródło: se.pl

Reklama / Advertisement