Spółki Skarbu Państwa finansują Gwiazdowskiego? Winnicki: „Sprawa do zbadania przez dziennikarzy śledczych, ale i być może przez Państwową Komisje Wyborczą”

Prof. Robert Gwiazdowski i Robert Winnicki/ Fot. YouTube (kolaż)
Prof. Robert Gwiazdowski i Robert Winnicki/ Fot. YouTube (kolaż)

W środę dziennikarz Marcin Dobski poinformował na Twitterze o możliwym finansowaniu PARTII Roberta Gwiazdowskiego przez Spółki Skarbu Państwa (SSP). Sprawę skomentował Robert Winnicki, jeden z liderów Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy.

„Gdy wysyłałem pytania do SSP, czy są one członkami ZPP Związek Przedsiębiorców i Pracodawców – przyp. red.) prof. Gwiazdowskiego i czy płacą składki (jakie to kwoty), to reakcją była nienaturalna panika” – relacjonował Dobski.

„ZPP w ogóle mi nie odpowiedziało, gdy pytałem, które spółki są członkami. Pewnie nie ma związku” – stwierdził.

Prezes Ruchu Narodowego odnosząc się do sprawy ocenił, że „to już gruba afera”.

„Czy Spółki Skarbu Państwa, zaangażowane w ZPP, pośrednio finansują inicjatywę Gwiazdowskiego? Bo przecież ZPP otwarcie robi za jego zaplecze” – napisał Robert Winnicki.

Marcin Dobski dodał, że „Orlen należał, KGHM mi odpisał, że zamierza to zrobić, ale szczegóły to tajemnica…”.
„Z innych dzwonili do moich szefów. Najlepiej nie pytać, bo przecież to nie są obowiązki dziennikarza (ironia)” – relacjonował.

Komentując te doniesienia Robert Winnicki w rozmowie z portalem kontrrewolucja.net stwierdził, że „sprawa jest co najmniej dziwna i do zbadania zarówno przez dziennikarzy śledczych, ale i być może przez Państwową Komisję Wyborczą”.

Jest jawne i publiczne, że Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wspierał kampanię wyborczą Roberta Gwiazdowskiego. Widzieliśmy też prominentne postaci ZPP z prezesem Kaźmierczakiem na czele, które się wypowiadały na ten temat – podkreślał.

Widzieliśmy analizy publikowane na stronach powiązanych z ZPP, które służyły Gwiazdowskiemu i podbudowie jego wizerunku. Wiemy też, że spółki skarbu państwa, czyli podmioty zarządzane politycznie, centralnie, są w ZPP. Ponadto ZPP blisko kooperuje z obecnym rządem i władzą. Wręcz chwali się tym. Mówi się o dużych wpływach, jakie ZPP posiada przy obecnym rządzie – zwrócił uwagę Winnicki.

Pojawia się zasadne pytanie, czy nie mamy tutaj do czynienia z kreowaniem przez powiązane z władzą podmioty pseudo siły politycznej, która ma działać zgodnie z zapotrzebowaniami premiera Mateusza Morawieckiego oraz jego zaplecza politycznego – dodał w rozmowie z kontrrewolucja.net.

Na pytanie o ocenę, czy takie porozumienie mogło wyjść ze strony środowiska rządowego czy raczej ze strony Roberta Gwiazdowskiego, prezes Ruchu Narodowego stwierdził, że z jego informacji wynika, że „są tu duże interesy i duże kalkulacje polityczne”. – Tyle mogę na razie powiedzieć bez narażania się na odpowiedzialność procesową. Mogą jednak wchodzić tutaj w grę wielkie kontrakty na styku dużego biznesu i rządu – skwitował Winnicki.

Źródła: Kontrrewolucja.net/Twitter

13 KOMENTARZE

  1. Ja tego nie rozumiem… To przedsiębiorcy popierają podatek przychodowy, obrotowy, czy zryczałtowany? Nie lepiej jest popierać likwidację dochodowych (ryczałtowy, PiT i CiT) oraz podatków PCC (np. od kupna i sprzedaży samochodu)? Nie każdy ma umiejętność unikania podatków, a w biznesie przecież nie chodzi o to żeby potrafić unikać podatków, tylko potrafić prowadzić biznes. Unikanie podatków to strata czasu, a według powiedzenia „czas to pieniądz”. Dlaczego przedsiębiorcy mają tracić czas na rywalizację kto lepiej wszystko wlicza w koszty, zamiast skupić się na rozwoju i rywalizować o klienta? Nie widzę w tym żadnego sensu.

    • ZPP to nie są żadni przedsiębiorcy tylko banda pasożytów związkowych pod wodzą śmiecia ludzkiego Kaźmierczaka i przydupasa PiSdokomuny. To, że Gwiazdowski jest na liście płac tych pasożytów kompletnie go dyskwalifikuje.

      • Jednolity VAT na poziomie 5 proc. podatek od nieruchomości. Nie można nakładać podatków dochodowych, przychodowych obrotowych itp. bo to są bardzo szkodliwe podatki.

  2. ZPP popiera masowe sprowadzanie imigrantów spoza Europy jako rzekome „ręce do pracy”.Gwiazdowski też to popiera.Na jednym ze swoich spotkań wyborczych mówił o konieczności sprowadzeniu ich 5 mln.To,że rząd PiS-u wpuszcza do Polski kogo popadnie bez żadnej kontroli to jest właśnie wpływ proimigracyjnego lobby ZPP w rządzie.Polecam zapoznanie się z wynikami śledztwa dziennikarzy tygodnika „Sieci” na temat firm-krzaków masowo sprowadzających imigrantów rzekomo do pracy.

  3. Spółki Skarbu Państwa finansują Gwiazdowskiego…. a Gwiazdowski na spotkaniach, sam słyszałem i widziałem, głosi jak najszybsze ich likwidację – ciekawe.

  4. zaśmierdł się nam deczko ten pan profesor i zaczyna zalatywać naftaliną; czyżby po raz kolejny próbuje się nam wcisnąć stary, wypróbowany numer z finansowaniem „wydmuszek”? a fe, a nieładnie panie profesorze; tak nisko upaść? nie przystoi;

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here