ZNP zmieni formułę strajku. „Jest to bardzo poważnie brane pod uwagę”

Sławomir Broniarz. Foto: PAP
Sławomir Broniarz. Foto: PAP

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, Związek Nauczycielstwa Polskiego poważnie rozważa zmianę formuły protestu w szkołach. Pod uwagę barny jest np. strajk rotacyjny. Decyzję w tej sprawie ma podejmować jutro prezydium zarządu ZNP.

Jak ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski, w grę wchodzi strajk raz w jednej szkole, raz w drugiej albo strajk części nauczycieli w konkretnej placówce, by w tym czasie pozostali mogli prowadzić lekcje.

Dałoby to uczniom szansę na poprawę ocen przed zbliżającym się końcem roku szkolnego oraz na promocję do kolejnej klasy, czy wyjazdu na zieloną szkołę.

Jest to bardzo poważnie brane pod uwagę – potwierdził w rozmowie z RMF FM szef ZNP Sławomir Broniarz.

W trakcie strajku rady pedagogiczne nie mogą także wystawić ocen w ostatnich klasach liceów i techników oraz zakwalifikować maturzystów do egzaminu dojrzałości.

Nie możemy młodzieży utrudniać dostępu do tego egzaminu – mówił Broniarz, sugerując, że zakładowe i okręgowe komitety strajkowe powinny umożliwić pracę części nauczycieli oraz radom pedagogicznym.

Zarząd oddziału powinien razem z dyrektorem placówki podjąć decyzję o terminie zwołania rady pedagogicznej, tak by młodzież na tym nie ucierpiała – stwierdził szef ZNP.

Jednocześnie Sławomir Broniarz zaznaczył, że nie wszyscy nauczyciele biorący udział w strajku należą do ZNP, a więc Związek nie ma kontroli nad wszystkimi protestującymi.

Źródło: rmf24.pl

14 KOMENTARZE

  1. Uczniowie w zamian za niedbyte lekcje powinni brać korepetycje na rachunek i pozywać o zwrot kasy strajkujących nauczycieli! :-)))))))))))

      • A kto powiedział, że nie stać? Po prostu strajkujący nie wypełnili zobowiązań, których podjęli się 1 września i powinni za to zapłacić. To czy są pogardzani, czy podziwiani, nie ma tu najmniejszego znaczenia.

  2. święta idą, czas przerwać strajk. wznowią go w maju a potem we wrześniu. przecież nie będą strajkować w swoje dni wolne!
    Nic nie ugraliście przez pierwsze 2-3 dni to teraz będzie już tylko gorzej.

  3. DZIEŃDOBRY PAŃSTWU! Nazywam się GRZEGORZ PRYMAK i uczyłem się w ZAKŁADZIE DLA NIEWIDOMYCH W LASKACH, który jest prowadzony przez TOWARZYSTWO OPIEKI NAD OCIEMNIAŁYMI i w SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNOWYCHOWAWCZYM dla DZIECI NIEWIDOMYCH i SŁABOWIDZĄCYCH i wychowawcom z OŚRODKA w KRAKOWIE nie podniósł bym o ani grosz pęsji. Weźmy na przyk ład BOŻENĘ BUKOWIEC-MAJKĘ, której pracą w tym ośrodku było tylko: przeczytać materiał z podręcznika, bo osoby niewidome w tym ośrodku nie chcą czytać braillem i przejście się z wychowankiem na spacer. Jeszcze mnie oskarżyła o upośledzenie umysłowe, a ja mam SHIZOFRENIĘ PARANOIDALNĄ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here