Zaprószenie ognia w katedrze Notre Dame? Prokuratura wpadła na trop

Upadająca iglica katedry Notre Dame/fot. Twitter SJOERD
Upadająca iglica katedry Notre Dame/fot. Twitter SJOERD

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania pożaru Notre Dame w Paryżu. W nocy z poniedziałku na wtorek przesłuchani zostali robotnicy prowadzący prace remontowe na dachu katedry, gdzie najprawdopodobniej zaprószono ogień.

Jak podaje „Le Figaro”, w tej fazie dochodzenia prokuratura skupia się na prawdopodobnym zaprószeniu ognia podczas prac remontowych. Dziennik powołuje się na źródła w prokuraturze.

Prokuratura poinformowała w komunikacie, że robotnicy uczestniczący w pracach konserwacyjnych w katedrze Notre Dane zostali już przesłuchani. Jak zaznaczono, prawdopodobnie doszło do zaprószenia ognia na rusztowaniach na dachu świątyni. Ogień rozprzestrzenił się na stumetrową więźbę dachową oraz krokwie.

W paryskiej katedrze prowadzono renowację iglicy nad nawą główną. Prace konserwacyjne wymagały ustawienia ogromnego rusztowania, ponieważ drewniano-ołowiana wieżyczka wzniesiona w XIX w. przez Eugene’a Violette-le-Duca sięgała 93 metrów. Jej remont miał się zakończyć w 2022 roku. Jednak w wyniku pożaru iglica runęła. Wielu komentatorów uznało ten moment za najbardziej dramatyczną scenę z pożaru Notre Dame.

Źródło: radiozet.pl

5 KOMENTARZE

    • Przecież nie można powiedzieć, że islamski porządek świata nadchodzi. To przecież logiczne, że katedra sama się spaliła. Bawiła się zapałkami może.

  1. Praktycznie kilka razy w miesiacu dochodzilo w katedrze do profanacji nie mowiac juz o zachowaniach zwiedzajacych…. Niebo musialo sie wkurzyc. Zabojady moglyby pozostawic taka trwala ruine symbolizujaca stan chrzescijanstwa i kultury w ich zelganym kraju lub oddac to muzulmanom jak oddaja swoj kraj i tozsamosc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here