Pijany kierowca wjechał na peron na Dworcu Głównym w Krakowie. Wcześniej stracił prawo jazdy [VIDEO]

kajdanki/Fot. Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne/Fot. Pixabay

Pijany kierowca wjechał na teren Dworca Głównego w Krakowie. Mało brakowało, a zderzyłby się z odjeżdżającym pociągiem. Został aresztowany i grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

28 kwietnia w godzinach rannych pracownik ochrony dworca kolejowego Kraków Główny zauważył, że drogą przecinającą torowiska przejeżdża samochód wjeżdżając wprost pod odjeżdżający z peronu pierwszego pociąg.

Ostatecznie kierowca zakończył jazdę na peronie. Został zatrzymany przez pracowników ochrony, a na miejsce wezwano funkcjonariuszy policji.

Jak się okazało prowadzący samochód był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Wezwani policjanci szybko ustalili, że mężczyzna stracił wcześniej prawo jazdy. Krakowski sąd wydał mu zakaz prowadzenia pojazdów przez po tym jak został złapany za jazdę pod wpływem alkoholu.

29 letni mężczyzna został aresztowany. Prokuratura postawiła mu zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, nie stosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów i jazdę w stanie nietrzeźwości. Za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here