Naukowcy z NASA ostrzegają: 40-metrowa asteroida pędzi w kierunku Ziemi! Znamy dokładną datę uderzenia

Asteroidy uderzające w ziemię. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Asteroidy uderzające w ziemię. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay

Zdecydowanie to nie są żarty! Naukowcy z NASA ostrzegają, że w kierunku Ziemi z ogromną prędkością 44 000 km/h porusza się 40-metrowa asteroida 2006 QV89. Planetoida może spaść 9 września 2019 roku.

Teraz jest zbyt daleko. Dokładną trajektorię lotu poznamy dopiero w lipcu 2019 roku przy użyciu ośmiometrowego teleskopu. Wówczas ustalimy, czy istnieje realna groźba upadku – stwierdził John Rudiger, dyrektor Biura ds. Ochrony Planet Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Pytanie nie dotyczy tego, czy asteroida spadnie na Ziemię, tylko kiedy to nastąpi – dodał.

Nie ma pewności, w jakim stanie planetoida dotrze do naszej planety, jednak już teraz naukowcy określają ją, jako bardzo duże zagrożenie. Konsekwencje uderzenia mogą być porównywalne np. z upadkiem meteorytu w 1908 roku na Syberii. Siła jaka powstała po eksplozji powaliła 80 milionów drzew w promieniu 50 km.

Obecnie naukowcy prowadzą szczegółowe badania, które mają wskazać dokładną wielkość ciała niebieskiego lecącego w stronę ziemi. Informacje podawane przez agencje kosmiczną są bowiem bardzo ogólne i jedynie obrazują, jakie zagrożenie może ewentualnie grozić mieszkańcom naszej planety.

Źródło: Vaaju.com / NCzas.com

12 KOMENTARZE

  1. Asteroida to nie planetoida. Przy tej wielkości co najwyżej jak huknie to zostawi trochę smrodu… Ale chłopcy z NASA muszą utrzymać swój budżet!

  2. No to powiadam wam, że przeleci w pobliżu Ziemi nie 9 a 23 września w odległości 5,7 mln km od Ziemi, czyli bardzo dużej – 15 x większej od odległości Ziemia – Księżyc. Tak więc żaden problem.

  3. Skoro leci,to ok.Ale niech ten przyglup,ktory sklecil ten news pochyli sie rozcianie posladki i czeka a, mu w dupe wleci…przeleci przez bebechy i dotrze do trpego pustostanu miedzy uszami.Moze zastapi to co tam byc powinno…mózg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here