Biedroń dostał rykoszetem po filmie Sekielskiego. Czy jako prezydent krył pedofilię w Słupsku?

Robert Biedroń/fot. PAP/Marcin Bielecki
Robert Biedroń/fot. PAP/Marcin Bielecki

Okazuje się, że film Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” rykoszetem trafia w Roberta Biedronia. Lider Wiosny jako prezydent Słupska nie poinformował prokuratury o podejrzeniu pedofilii przez pracownika ośrodka kultury, choć przekonywał wcześniej, że to zrobił. Czy władze miejskie kryją pedofilię?

Lider Wiosny przekonuje, że jako prezydent Słupska szybko zareagował na informacje o dewiancie. Zdaniem polityków PO i śledczych było inaczej – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Lider partii Robert Biedroń jest jednym z polityków najmocniej atakujących Kościół z powodu nadużyć seksualnych, ale on i jego współpracownicy też mogą być posądzani o brak reakcji w sprawie pedofila – zauważa gazeta.

Chodzi o Pawła K., instruktora breakdance’a ze Słupska. Miesiąc temu dostał zarzut z prokuratury „doprowadzenia do obcowania płciowego” z trzema małoletnimi dziewczynkami. Czwartą zaś „poddał innym czynnościom seksualnym”. Nawet politycy PO mówią, że Biedroń „zachowywał się jak biskupi, niewidzący problemu”.

Podjąłem bardzo ważne decyzje, które trzeba podjąć w takiej sytuacji. Natychmiast zawiesiłem tego faceta, natychmiast złożyłem doniesienie do prokuratury i przekazałem wszystkie informacje – powiedział w TVN24 Robert Biedroń.

Z informacji prokuratury wynika, że Biedroń nie złożył jednak żadnego doniesienia. – W sprawie Pawła K., przed wszczęciem śledztwa w jego sprawie, zarówno Słupski Ośrodek Kultury, jak i Urząd Miasta w Słupsku nie kierowały do tutejszej prokuratury pism, które nosiłyby cechy zawiadomienia o przestępstwie o charakterze seksualnym, którego miałby dopuścić się Paweł K. – poinformował Paweł Wnuk, rzecznik słupskiej prokuratury.

Źródło: rp.pl

2 KOMENTARZE

  1. Gdy wspomniałem o tej sprawie na profilu fb oberpedzia, komentarz został skasowany a ja dostałem bana na komentarze. Taka to wolność słowa i transparentność postaci oberpedzia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here