Kto by się spodziewał! Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie Magdaleny Adamowicz. Padły poważne zarzuty

Magdalena Adamowicz. / foto: Prt Sc TVN24
Magdalena Adamowicz. / foto: Prt Sc TVN24

Magdalena Adamowicz, kandydatka Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiej, ma problemy podatkowe. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia oszustw podatkowych.

W śledztwie wykonywane są czynności dowodowe, które zmierzają do ustalenia źródła pochodzenia środków pieniężnych zatajonych w zeznaniach podatkowych – poinformowała portal wybrzeze24.pl prokurator Ewa Bialik, rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej.

Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej Magdalenie Adamowicz zarzuty w związku z nieujawnieniem dochodów. Zarzutami objęty był także jej zmarły mąż, kiedy jeszcze żył.

„Przestępstwo polegało na ukryciu środków pieniężnych poprzez zatajenie ich na rachunkach bankowych w kwocie ok. 326 tys. zł w 2011 r. i 124 tys. zł w 2012 r. oraz zatajenia informacji o dochodach uzyskanych z wynajmu mieszkań w kwocie 25 tys. zł w 2011 i 20 tys. zł w 2012 r. – przez co uszczuplono podatek na rzecz skarbu państwa w kwocie 130 tys. zł” – informowała wówczas prokuratura.

Magdalena Adamowicz ma już postawiony prokuratorski zarzut oszustwa skarbowego w zeznaniach z 2011 i 2012 r. Jak powiedziała prokurator Bielik „w śledztwie wykonywane są czynności dowodowe, które zmierzają do ustalenia źródła pochodzenia środków pieniężnych zatajonych w zeznaniach podatkowych”.

Źródło: TVP Info

2 KOMENTARZE

  1. Ciekawe że pani Adamowicz pracowała na gańskim AWF gdzie będąc podwadną pani prof Marciszewskiej podpisywała tylko czasem listę obecności i brała godziwą pensję….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here