Kuriozum! Alain Delon może nie dostać Złotej Palmy. Wszystko przez to że ma prawicowe poglądy

Alain Delon z córką Fot. Wikipedia CC 3.0 Autor: Georges Biard
Reklama / Advertisement

Alain Delon może nie otrzymać Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes. Przeciw decyzji o przyznaniu jej wybitnemu aktorowi powstała internetowa petycja. Krytykuje się w niej artystę za sprzeciw wobec przyjmowania imigrantów, adopcji dzieci przez homoseksualistów, a także za rzekomy seksizm.

Alain Delon był światowym gwiazdorem filmowym w latach 60. i 70. XX wieku. Uchodził za symbol męskości. Do jego największych filmów zalicza się filmy: „Rocco i jego bracia”, „Zaćmienie”, „Lampart”, czy „W kręgu zła”.

Grał u największych reżyserów swoich czasów takich jak: Luchino Visconti, Michelangelo Antonioni, czy Jean-Luc Godard.

Delon od dawna jest znany z prawicowych poglądów. Przyjaźni się z Jean-Marie Le Penem, założycielem Frontu Narodowego, oraz z jego córką Marine Le Pen.

Delon jest przeciwnikiem przyjmowania imigrantów i adopcji dzieci przez homoseksualistów. Sam homoseksualizm nazywał sprzecznym z naturą.

Dyrektor artystyczny festiwalu Thierry Frémaux nie rozumie tej nagonki na wybitnego aktora.

„Alain Delon ma prawo do swoich opinii, nawet jeśli się z nimi nie zgadzam” – powiedział Frémaux, dodając: „nie dajemy Delonowi pokojowej Nagrody Nobla”.

Jak widać może po raz kolejny okazać się, że w dzisiejszym świecie poprawność polityczna i wyznawane poglądy są ważniejsze od osiągnięć. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 19 maja.

Źródło: TVP Info

Reklama / Advertisement