Projekt przeciwko ustawie 447 zdjęty z obrad. Sejm odbędzie krótsze posiedzenie, bo „marszałek nie otrzymał wystarczających dokumentów”

Jarosław Kaczyński, Jonny Daniels i inni Żydzi/fot. Twitter Kris Er
Jarosław Kaczyński, Jonny Daniels i inni Żydzi/fot. Twitter Kris Er

Projekt Kukiz’15 dotyczący ochrony własności RP przed roszczeniami wysuwanymi m.in. w związku z amerykańską ustawą 447 został zdjęty z porządku obrad obecnego posiedzenia Sejmu. – Obrady zostały skrócone do dwóch dni – poinformowała wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.

Ze względu na to, że marszałek Sejmu nie otrzymał wystarczających dokumentów czy opinii do ustawy Kukiz’15 w związku ze sprawą roszczeń bezspadkowych, czyli słynnej sprawy związanej z ustawą 447, ten projekt został zdjęty z obecnych obrad Sejmu – powiedziała Mazurek po zakończeniu Konwentu Seniorów.

Dodała, że obrady obecnego posiedzenia zostały skrócone z trzech do dwóch dni i zakończą się w czwartek, a nie jak planowano wcześniej – w piątek.

Jak informował wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, „projekt ustawy anty-447 zakłada zakaz prowadzenia negocjacji na temat roszczeń do mienia bezspadkowego ofiar holokaustu”.

Z kolei wiceszef klubu Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski podkreślił, że projekt zawiera trzy elementy: zakaz jakiegokolwiek dochodzenia roszczeń do mienia bezspadkowego w Polsce; kwestię informowania przez rząd polskiej opinii publicznej na temat osób fizycznych i prawnych, które z takimi roszczeniami do strony polskiej występują oraz kwestię surowego karania za złamanie zakazu dochodzenia roszczeń do mienia bez spadkowego.

W dostępnej dla redakcji depeszy PAP agencja dalej idzie w zaparte, że zapisy amerykańskiej ustawy 447 „mają głównie symboliczny, deklaratywny charakter”.

Z kolei szef KPRM Michał Dworczyk powiedział, że „Sejm nie zajmie się rozwiązaniami ws. odszkodowań wojennych”, ukazując albo nieznajomość tematu albo manipulując opinią publiczną.

Źródło: PAP

19 KOMENTARZE

  • Myślisz,że jak napiszesz to jedno zdanko,to Ci tu uwierzymy?.To nie jest teoria spiskowa tylko prawda!!!..Żydzi chcą nas oskubać na grube miliardy!..

 1. Nie głosujcie na PIS dopóki nie zajmie się tą ustawa.PIS będzie zwlekał aż do wyborów ale np ja nie zagłosuję na nich dopóki już teraz nie zrobią z tym porządku.Niee będzie mydlenia oczu i okradania Polaków przez Żydów.

 2. No widzicie, wszystko sie wyjaśniło. Nie było odpowiednich dokumentów.

  Kukizowcy obiecali, ze zwrócą się o odtajnienie calej notatki ujawnionej przez michalkiewicza. Trzymamy za słowo.

  A swoja droga Bartosiak mial racje. Niepodleglosc nie jest dana raz na zawsze. Trzeba czasem sie wysilic i nie jest nigdzie powiedziane, ze Polska musi byc na mapie europy.
  To zalezy od nas

 3. Jeśli zapisy amerykańskiej ustawy 447 „mają głównie symboliczny, deklaratywny charakter” to co komu przeszkadza uchwalić ustawę według projektu Kukiza czy Michalkiewicza? Przecież to nikogo nie ruszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here