Szybki wzrost antysemityzmu w Niemczech. Muzułmanie biją Żydów, a policja fałszuje statystyki

Muzułmanie. Zdjęcie ilustracyjne. / Źródło: Twitter
Reklama / Advertisement

W Niemczech spada ilość przestępstw o podłożu politycznym, ale bardzo szybko rośnie ilość przestępstw o podłożu antysemickim i ksenofobicznym.

Minister Spraw Wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer podał statystyki za 2018 r. Liczba przestępstw o podłożu politycznym spadła w 2018 r. o 8,7 proc. w stosunku do 2017 r. 2018 r. było aż o 19,7 proc. więcej ataków o podłożu ksenofobicznym niż w 2017 r.

Podobny wzrost nastąpił w przypadku ataków o podłożu antysemickich. Ich było 1799, co stanowi wzrost o 19,6 proc. w porównaniu do 2017 r.

Według niemieckiej policji w aż 89,1 proc. przypadków sprawcami były osoby o poglądach skrajnie prawicowych. Rok wcześniej skrajnej prawicy przypisano aż 94 proc. ataków, a muzułmanom 5 proc.

Zupełnie inny obraz wyłania się z badania przeprowadzonego przez niezależny międzynarodowy ośrodek Agencji Praw Podstawowych UE (FAR). Według samych Żydów w 41 proc.napastnikami byli muzułmanie, w 20 proc. tzw. neonaziści, a w 16 proc. lewacy.

Skąd taka ogromna różnica pomiędzy statystykami policji a agencji odnośnie neonazistów? W RFN, jeśli nie udaje się ująć sprawców, antysemickie wystąpienia są automatycznie przypisywane przez policję neonazistom. To jest niczym innym jak fałszowaniem statystyk.

Źródło: TVP Info

Reklama / Advertisement