Kto nie chce węgla w Polsce? Niemcy. Oto, kim są „polscy” działacze Greenpeace, którzy zasłonili siedziby POPiS-u

Transparent Greenpeace/fot. PAP/Jakub Kamiński
Transparent Greenpeace/fot. PAP/Jakub Kamiński

Okazuje się, że aktywiści Greenpeace, którzy zasłonili siedziby PiS i PO transparentami przeciwko węglowi, to Niemcy. Z 46 zatrzymanych przez policję osób, aż 29 pochodziło zza granicy.

10 aktywistów Greenpeace pochodziło z Niemiec, 5 z Austrii, zaś 4 z Francji. Pozostali to obywatele państw członkowskich UE. Tylko 17 działaczy pochodzi z Polski.

Wygląda więc na to, że akcja została zorganizowana przez obce Polsce siły. I nie byłoby to wcale dziwne. W końcu Polska jest bogata w węgiel i działania na rzecz ograniczenia jego wydobycia czy korzystania jest na rękę wielu państwom.

Ostatnie 15 osób opuściło areszt w czwartek. Wszyscy zatrzymani będą odpowiadać za naruszenie miru domowego oraz zakłócanie spokoju i porządku publicznego. Grozi im do roku więzienia.

Akcje zagranicznych działaczy Greenpeace to już norma. Tak było w przypadku Puszczy Białowieskiej i innych sytuacji.

W relacji zamieszczonej na profilu Greenpeace na Facebooku znaleźć można „dramatyczną” relację polskiej uczestniczki protestu. Nie pokazano jednak żadnej relacji zagranicznych członków akcji, którzy stanowili większość.

Źródło: wpolityce.pl

5 KOMENTARZE

  1. …znaczy się w Polsce nie znaleźli dostatecznej ilości „pożytecznych idiotów”, zawsze to jakiś malutki powiew optymizmu:):):)

  2. jak wojna, to wojna; a na wojnie dywersantów w cywilnych ubraniach „neutralizowało” się na miejscu schwytania i to od razu; no i co? wieszamy, strzelamy czy zrzucamy z dachu? dostali chociaż na drogę po 30 gum, kijów czy batów? nie? to zapytam – jesteśmy jeszcze jako własny kraj, jako własne państwo czy już nie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here