Pilne! Rekonstrukcja rządu. Sasin wicepremierem, Banaś ministrem finansów

Jacek Sasin i Marian Banaś / fot. PAP
Jacek Sasin i Marian Banaś / fot. PAP
Reklama / Advertisement

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera powołał Jacka Sasina na stanowisko wicepremiera, Mariana Banasia na stanowisko ministra finansów, Michała Dworczyka na stanowisko ministra – członka Rady Ministrów, Elżbietę Witek na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji, Dariusza Piontkowskiego na stanowisko ministra edukacji narodowej i Bożenę Borys-Szopę na stanowisko ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

W wyborach do PE, które odbyły się 26 maja, mandat otrzymało kilkoro ministrów: wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, minister w KPRM Beata Kempa, a także rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Mandaty zdobyli też: wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski oraz wiceszef MS Patryk Jaki.

W piątek nowo wybrani europosłowie, w tym wszyscy ministrowie rządu premiera Mateusza Morawieckiego, którzy uzyskali mandaty, odebrali z rąk p.o. szefa PKW Wiesława Kozielewicza zaświadczenia o wyborze do PE.

PAP

Reklama / Advertisement