Jedni polscy kibice przywieźli słodycze i książki. Inni już trafili do aresztu w Skopje a mecz dopiero wieczorem

Kibice w Macedonii Źródło: Twitter

Polscy kibice przy okazji wieczornego meczu biało-czerwonych z reprezentacją Macedonii Północnej w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy 2020 przywieźli do Skopje książki dla miejscowej Polonii i słodycze dla dzieci z sierocińca.

„W całej Macedonii mieszka około 500 Polaków. To są głównie kobiety, które wyszły tutaj za mąż. Słyszałyśmy, że w stosunku do polskich kibiców są pewne obawy. No cóż, wszędzie zdarzają się nieprzyjemne incydenty. Jednak Macedończycy bardzo cenią Polaków i ich kulturę” – powiedziała przewodnicząca klubu polonijnego Teresa Prokopowicz Saurek mieszkająca w Skopje od 30 lat.

Polscy kibice przywieźli książki dla lokalnej Polonii w ramach inicjatywy „Kibice dla rodaka”. Wcześniej takie akcje przeprowadzone były dla Polaków mieszkających w Kazachstanie, Rumunii, Armenii i Moskwie.

Tym razem oprócz książek polscy fani przywieźli także słodycze dla dzieci z sierocińca im. Matki Teresy z Kalkuty. Spotkanie z kibicami odbyło się na plebanii katedry Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skopje. Proboszcz tej parafii opiekuje się sierocińcem wspólnie z zakonnicami. W katedrze raz w miesiącu odprawiana jest msza święta w języku polskim przez kapelana Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie.

Skopje są już setki polskich kibiców. Niestety nie wszyscy potrafią się zachować. Już w czwartek doszło do niewielkich zamieszek w kawiarni na jednym z głównych placów stolicy Macedonii Północnej.

W wyniku starć z policją czterech polskich kibiców zostało zatrzymanych.

O sprawie informują macedońskie media, które podkreślają, że „polscy kibice należą do najbardziej problematycznych na świecie, a najnowsze dowody na to zobaczyliśmy dzień przed meczem”.

Źródło: PAP, Onet.pl

10 KOMENTARZE

 1. A co mnie obchodzi mecz z jakąś Macedonią, na dodatek Północną…
  Najważniejszy mecz będzie w poniedziałek. Wtedy wszyscy pisowcy założą jarmułki i szczerze będą dopingować reprezentację Izraela.

 2. A co mnie obchodzi mecz z jakąś Macedonią, na dodatek Północną…
  Najważniejszy mecz będzie w poniedziałek. Wtedy wszyscy pisowcy założą jarmułki i szczerze będą dopingować reprezentację Izraela.

 3. Czy policja macedońska prowokowała Polaków? Czy robiła to na rozkaz góry?

  Przypomina się prowokowanie Polaków przez policję duńską kilka lat temu. Wtedy, kiedy oszukano ich na biletach ma mecz.

  … Czy w tym wszystkim macza swe łapki UEFA? Bardzo brutalna wobec Polaków wysokością „kar” nakładanych za domniemane wykroczenia stadionowe itp.

  • Przed meczem z Rosją na Euro12 też była gruba prowokacja, na którą z kamerami czatowały różnej maści Kittele, żeby na cały świat puścić jacy to Polacy są źli.

   • Pamiętam.

    Pamiętam też jaki artykuł z okazji Euro 2012 sfabrykował, w koślawym hamerykanskim, i opublikował w swoim blogu na stronie amerykańskiej, niejaki Maks Kolanko, samozwańczy szpeniocha od mówienia jak jezd. Coś obrzydliwego. Nie dziw, że cudzoziemcy jadą po nas, Polakach. Bo mamy pomiedzy soba rodzime wtyczki rasistowskie-antypolskie.

    Korwinuchy to naprawdę kosmopolici, czyli w istocie komuchy. W istocie s*r*a*ją na Polaków i patriotyzm polski. Międzynarodowy kapitalyzm to odpowiednik miedzynarodowego komunizmu. Zresztą kapitaliści amerykańscy i inni wspomagali finansowo komunizm oraz jego brata-bliźniaka, faszyzm. Zdaje sie iz miedzy zwolennikami Krowina jest sporo komuchów peerelowskich oraz ich potomków.

 4. Czy ten artykuł napisał jakiś polonofob?
  Powtarza bezkrytycznie oskarżenie pismaków macedońskich – oskarżenie będące wyraźnie grubym uogólnieniem. Negatywnym.
  Naprawdę kibice polscy są jednymi z najgorszych NA ŚWIECIE?
  Na podstawie czyjej konkretnie oceny?
  Pismaków macedońskich?
  Niby oni sprawdzili gruntownie zachowanie wszystkich kibiców na świecie?

 5. Przestańcie pierdolić!
  ta niby Macedonia to 100 lat za krajami Europy jest.
  Brak infrastruktury i wszystkiego. Można sie na niej oszukać. 🙁
  pewnie się kibice sfrustowali widząc stan tego kraju. szkoda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here