NAJNOWSZY SONDAŻ. Wygrywa wysoko PiS. Umieszczona w badaniu osobno „Wolność JK-M” ze słabym wynikiem

fot. PAP

Wg pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl., gdyby wybory odbyły się w niedzielę 9 czerwca do Sejmu weszłoby 5 partii. Wygrywa Zjednoczona Prawica z wynikiem 41,5%.

Na drugim miejscu jest PO z wynikiem 22,4%, a dalej – Kukiz 15’ – 9,3%, Wiosna – 8,9% i PSL – 5%.

Progu wyborczego w tym badaniu nie przekraczają: Nowoczesna – 4,1%, SLD – 3%, Razem – 2,2 i Wolność – 1,9%.

Badanie przeprowadzono w dniach 31 maja – 5 czerwca na próbie 1034 osób. Do wyników trzeba podchodzić z dużą ostrożnością, choćby z tego względu, że nie wszystkie z wymienionych tu partii wystartują zapewne samodzielnie.

Źródło: TVP Info

7 KOMENTARZE

  1. Ciekawe, czemu nie policzyli Konfederacji jako jednego ruchu… pewnie po to, by wmawiać ludziom, że jesteśmy marginesem!

  2. Tak długo jak Korwin będzie głosił, że wolność to niezapinanie pasów tak długo będzie ignorowany. Ja jestem już tym zmęczony jako wyborca. Całe szczęście jest jeszcze Sławek Mentzen skupiający się na tematach ekonomicznych.

    • Nawet jesli by zaczął głosić lewackie postulaty to i tak nieczego to nie zmieni. Grupa trzymająca władze liczy na zniechęcenie wyborców Korwina.

  3. Czego tu oczekiwać, w Polsce nigdy nie rządziła prawica, 120 lat zaborów, potem etatystyczna sanacja, komuna do 1989 r., postkomuna do 2015, teraz lewicowa neosanacja. Skąd ludzie mieliby wiedzieć co to w ogóle jest prawica ?

  4. Tak na pewno, 9 proc. dla Kukiza który osiągnął gorszy wynik od KONFEDERACJI. Ten sondaż można o kant czterech liter roztrzaskać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here