To mogło być jego ostatnie ujęcie w życiu. Piorun uderzył obok niego! [VIDEO]

Piorun uderzający w choinkę Fot. youtube
Piorun uderzający w choinkę. Fot. youtube

Mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego Marcin Gryszkiewicz sfilmował uderzenie pioruna w choinkę. Popołudniu w sobotę 8 czerwca 2019 r. burza z piorunami rozpętała się nad jego miastem. Gryszkiewicz chciał sfilmować bijące pioruny. Zapewne nie wiedział, że ryzyko, które podjął mogło okazać się śmiertelnym.

Piorun uderzył kilkanaście metrów od niego, w znajdującą się za płotem choinkę. Wszystko trwało zaledwie ułamek sekundy. Drzewko zostało przeszyte piorunem od czubka aż korzenie.

Piorun też prawdopodobnie uderzył w przelatującego ptaka. Błyskawica mogła uderzyć w metalowe ogrodzenie. Piorun może przenieść się na inny obiekt nawet stojący kilkadziesiąt metrów od uderzenia.

Źródło: Twoja Pogoda.pl

3 KOMENTARZE

  • To nienaturalne, że już PO uderzeniu pioruna z pnia drzewa nie lecą gałęzie, kora, dym..
   Wg mnie nie jest to dzieło pioruna, a robota AMATORA grafiki komputerowej.
   Prawdziwe uderzenie pioruna można obejrzeć na Youtube. Tytuł filmu:
   „Spektakularne uderzenie pioruna w drzewo!!!”

 1. Też uważam, że to montaż. Znam się trochę na optyce i filmowaniu i wiem, że błysk piorunu jest o kilka rzędów wielkości jaśniejszy od otoczenia. W takim przypadku na filmie nie byłoby widać nic oprócz błysku na cały ekran. Żeby uchwycić piorun na filmie/zdjęciu należy ustawić przysłonę na dużą wartość tak, aby błysk nie prześwietlił całego kadru. Na tym filmiku widzimy cały czas równomiernie oświetlony kadr nawet w momencie „uderzenia” pioruna, co rodzi podejrzenia o nałożenie efektu na film.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here