Wywiesił transparent „Wpuszczamy psy, ale nie Żydów”. Prokuratura podjęła decyzję w głośnej sprawie

Flagi oraz hasła wywieszone na oknie kawiarni w Saint-Nicolas /Fot. Twitter/@LBCAbe
Flagi oraz hasła wywieszone na oknie kawiarni w Saint-Nicolas /Fot. Twitter/@LBCAbe

W 2014 roku w belgijskiej miejscowości Saint-Nicolas w prowincji Liege właściciel kawiarni wywiesił przekreśloną czerwonymi liniami flagę Izraela oraz hasła w dwóch językach, które informowały, że wpuszcza psy, ale nie Żydów. Społeczność żydowska w Belgii była oburzona i złożyła zawiadomienie do prokuratury. Ta ogłosiła swoją decyzję.

Czyn Turka mieszkającego i prowadzącego biznes w Belgii wzbudził falę protestów, do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Został mu postawiony zarzut dyskryminacji i przypisano mu antysemicki charakter sprawy.

Po pięciu latach prokuratura zdecydowała o umorzeniu postępowania. – Sprawa została zamknięta, nic więcej nie mam do powiedzenia w tej sprawie – oznajmiła Catherine Collignon, rzecznik prokuratury w Liege.

Czekaliśmy cierpliwie na konsekwencje karne tego czynu, byliśmy zaskoczeni tak powolnym działaniem wymiaru sprawiedliwości. Po tej decyzji jesteśmy wręcz przerażeni – skomentował Joel Rubinfeld, jeden z członków żydowskiej diaspory w Belgii.

W 2014 roku właściciel kawiarni wywiesił flagę Palestyny oraz przekreśloną czerwonymi liniami flagę Izraela. Na wejściu widniał również napis po francusku „Wpuszczamy psy, ale nie syjonistów” oraz po turecku „Wpuszczamy psy, ale nie Żydów”.

Hasła wzorowane były na plakatach rozpowszechnianych w nazistowskich Niemczech podczas II wojny światowej – „Betreten für Hunden and Juden verboten”, co oznacza zakaz wejścia dla psów i Żydów.

Prokuratura w Liege zdecydowała, że nie pociągnie właściciela kawiarni do odpowiedzialności karnej.

Źródło: dhnet.be/nczas.com

42 KOMENTARZE

 1. na transparencie jest inny napis, a mianowicie: „Wstęp jest autoryzowany dla psów, ale dla syjonistów w żadnym razie” Syjoniści to żydowscy nacjonaliści, a nie generalnie Żydzi. A więc Żydzi, którzy nie są syjonistami, najprawdopodobniej mają tam wstęp.

  • Toć właśnie piszą (tylko poprawna polszczyzną) o tym w artykule. Taka jest treść napisu po francusku, natomiast po turecku jest mowa o Żydach.

  • Rozumiem, że niektórzy Żydzi maja napis na czole „Je suis sioniste” i tych nie wpuszczają.
   Ciekawe rozwiązanie.

   • Popatrz na Hartmana – on w oczach ma nienawiść do całego świata a z mordy mu wycieka syjonistyczny jad, nie musi mieć nic na czole.
    Popatrz też w lustro – temu co sam widzisz to chyba dasz wiarę.

 2. Prokuratura stanęła na wysokości zadania.Ja wpuszczam do swojego domu tych,którzy mi odpowiadają.
  Tak samo ja właściciele lokali czyli .wolność Tomku w swoim domku’.Jasno to pokazuje że mają już dość
  braci w wierze.

 3. Mam prośbę. Może mi ktoś wytłumaczyć co jest z tym logowaniem do NCzasu!
  Żadnej informacji. Jakieś jaja ktoś sobie robi?
  Bedę wdzieczny.
  Mail redakcji – jak zwykle – nie odpowiada.

  • Nie potrafie Ci tego wytlumaczyc Marku, tymbardziej ze sam jestem zaskoczony wprowadzonymi zmianami. Niezaleznie tutaj trzeba sie logowac za kazdym razem. Mysle, ze to ich techniczna usterka.

   • „Logować za każdym razem …”, ale na jakie konto??? I jak załozyc takie konto.

   • Weź się odwal od tego logowania matole. Na gazeta.pl się zaloguj raz na zawsze. Podaję dane do logowania:
    user: szabesgoj
    password: szabesgoj

    Zapamiętasz?

  • Jak sam do tego dojde, to Ci odpowiem. Tymczasem chcac wpisac jakakolwiek uwage, za kazdym razem jestem zmuszony wypelniac swoje imie, oraz email. Jest to troche upierdliwe i niejako zniechecajace.

 4. I bardzo dobrze.Każdy ma prawo wpuszczać do swojego lokalu kogo chce.Dla przykładu,mój przyjaciel wpuszcza do restauracji swojej tylko mężczyzn w długich spodniach

   • Syjonizm to inna nazwa aszkenazizmu.
    Aszkenazizm i syjonizm to synonimy. Aszkenazizm to nazizm z dodaną „religią” .To najbardziej zbrodnicza ideologia w dziejach świata.

    „My jesteśmy rasą mistrzów.Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od innych ras, ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je z nami inne rasy to bestie i zwierzęta, owce w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest panowanie nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszych liderów, za pomocą rózgi żelaznej. Masy lizać będą nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy”

    Menachem Begin, premier Izraela w latach 1977-1983, polski Żyd, działacz syjonistyczny. Laureat pokojowej Nagrody Nobla.

 5. tam pierfolony turek, Włochy chcą wprowadzić drugą walutę, miniBoot : rmf24.pl/fakty/swiat/news-ft-salvini-moze-doprowadzic-do-rozpadu-strefy-euro,nId,3035651
  tamoż o sojusz Rosja-USA- IL przeciw Iranowii

  • Byla taka stolowka, jadlodajnia w Auschwitzu w zasadzie tam wpuszczano wszyskich!? Wg pana Schindlera, to zydzi mieli u niego bardzo dobrze, koszerne posilki, i niezwykle dobre traktowanie Wszyscy ocaleli pod skrzydlami i opieka tego Pana Schindlera w zasadzie gestapowca ktory bardzo entuzjastycznie mordowal polskich podludzi Prosze zobaczyc na filmie? „Lista Schindlera”

 6. Ech, gdyby to zrobił bialy chrzescijanin, to nadzialiby go na pal, polali modem, posypali pierzem I podpalili, a tak, to moga Turka… cmoknac.

 7. No żydki! Zaczyna się! Znowu ukręciliście sznur na własne głowy. Nic się nie nauczyliście ze swojej historii więc znowu poniesiecie konsekwencje swoich działań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here