Gdańsk buntuje się przeciwko propagandzie Dulkiewicz! 20 tysięcy ludzi na „Marszu dla życia i rodziny” [VIDEO]

Marsz dla Życia i Rodziny w Gdańsku fot. Twitter @MWszechpolska
Marsz dla Życia i Rodziny w Gdańsku fot. Twitter @MWszechpolska
Reklama / Advertisement

Ulicami Gdańska przedstawianego w mainstraemowych mediach jako miasto szczególnie otwarte dla środowisk LGBTRTVAGD przeszedł jublieuszowy X „Marsz dla życia i rodziny”. Na jego trasie maszerowało 20 tysięcy uczestników.

Jak się okazuje na Pomorzu jest bardzo wielu ludzi, dla których tradycyjna rodzina jest bardzo ważną wartością i nie bojących się tego zademonstrować na ulicach.

Marsz ruszył o godz. 15 spod Kaplicy Królewskiej w Gdańsku. Jego uczestnicy byli ubrani na biało po to, by podkreślić, iż chcą w sposób radosny i pokojowy promować wartość życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety.

Organizatorami „Marszu dla życia i rodziny” były katolickie stowarzyszenia oraz fundacja „Centrum Życia i Rodziny”. W marszu wzięły udział rodziny z małymi dziećmi, ale też osoby starsze.

Na oficjalnej stronie miasta Gdańsk nie ma danych o frekwencji ale portal trojmiasto.pl, którego reporterzy byli na miejscu, szacuje liczbę uczestników na minimum 10 tysięcy. Organizatorzy mówią o nawet 20 tysiącach osób, które wzięły udział w marszu.

Niestety, podobnie jak w przypadku prezydenta Rafała Trzaskowskiego w Warszawie, piastującej stanowisko prezydenta miasta Gdańska Aleksandrze Dulkiewicz, która maszerowała wcześniej w marszu środowisk LGBTRTVAGD, nie było po drodze ze zwolennikami tradycyjnych wartości i nie pojawiła się na „Marszu dla życia i rodziny”.

Podobne marsze odbyły się w 130 miastach Polski, a wzięło w nich udział 200 tys. osób.

Reklama / Advertisement