Jest umowa na Fort Trump. Zobacz ile zapłacimy

Andrzej Duda i Donald Trump. / fot. Twitter/realDonaldTrump
Andrzej Duda i Donald Trump. / fot. Twitter/realDonaldTrump

MON i Pentagon zamknęły rozmowy o deklaracji w sprawie obecności wojsk USA w Polsce – dowiaduje się „Rzeczpospolita”. Dziennik w poniedziałkowym wydaniu informuje, że umowę podpiszą w środę w Białym Domu prezydenci: Andrzej Duda i Donald Trump.

„Umowę podpiszą w środę w Białym Domu Andrzej Duda i Donald Trump. Przewiduje wzajemnie korzystne rozliczenia finansowe. Polska jednorazowo przekaże niespełna 2 mld dol. na modernizację infrastruktury wojskowej. Potem będzie pokrywać tylko koszty mediów. Mowa o kilkudziesięciu milionach złotych rocznie” – informuje „Rzeczpospolita”.

Według „Rz”, „to finał kampanii dyplomatycznej, którą po zajęciu przez Rosjan Krymu rozpoczął szef MON Tomasz Siemoniak”.

„Uzyskał zgodę na symboliczną obecność Amerykanów w Polsce. To było włożenie nogi w drzwi. Za ciosem poszli jego następcy: Antoni Macierewicz i Mariusz Błaszczak, doprowadzając do skokowego wzrostu obecności wojsk USA. Rokowania prowadzili zastępca szefa Pentagonu John Rood i jego odpowiednik w MON Tomasz Szatkowski” – czytamy.

Dziennik podkreśla, że sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania prezydentów obu krajów i zmiany strategii USA wobec Polski. (PAP)

69 KOMENTARZE

 1. Sprowadzac sobie okupantow i jeszcze za to placic. Tylko PiSdzielce tak potrafia. A calkowity koszt okupacji bedzie wynosic 2mld dolarow dla USA i 300mld dolarow dla zydowskich organizacji przemyslu holokaust. Bo jak nie zaplacimy tych 300mld to wojska z Fortu Trump zrobia sobie poligon z kilku wiekszych miast wschodniej Polski.

 2. Sukces?
  Trump sie cieszy.
  A my bedziemy za to placic.
  Przeciez Ameerykanie placa Kubie za Guantanamo, a od sojusznikow biora pieniadze.

 3. USA płacą za przebywanie na terytorium Turcji,Italii,Kazachstanu i wielu innym państwom.A za przebywanie w Polsce,,i stwarzanie calkiem potencjalnego zagrożenia dla naszego Kraju,-płacimy My=POLACY.Tak myślę.

 4. Płacić za obce wojska u siebie tego jeszcze nie grali, tak jakby Łukaszenka miał zapłacić 2 mld dolców za forta Putina. Wystawiliśmy własne terytorium na atak jądrowy, jakim to trzeba być krótkowzrocznym.

   • Nie strasz stepowcu sąsiadami. Szukaj głupszego od siebie na stepach swoich przodków. Tam mieszkaj a nie mieszaj się polskojęzyczny w nie swoje sprawy…

   • Ojciec nie rozumiesz porównań?! Nie chodziłeś do podstawówki nawet, w chlewiku cię trzymali czy co?!

 5. Wielu z was co tak chwała usrael nie jest Polakami tylko po 45 roku podszywacie się pod nas i dążycie do zagłady narodu polskiego wy sprzedajne kur…

  • Rozbudowuja!!!! Idz do okulisty jak tego nie widzisz. Utworzenie Terytorialsow. Nowy sprzet. Zwiekszenie ilosci zolnierzy. Za PO nic nie bylo i siedziales cicho ruski trolu. Tylko PIS!!!!!!!!!!!!!!! BRAWO PANIE PREZYDENCIE !!!DZIEKYJEMY!!!!!!!! ANDRZEJ DUDA!!!!!BRAWO. a bywalec ruskiej ambasady jkm i bywalec na okupowanym Krymie Ukrainskim co ma do powiedzenia? Tylko bzdury jkm ma do powiedzenia. Koniec z opcja rosyjska to bezsens i slepa uliczka.

   • Prowokator chory na głowę i zdrajca pojawił się na forum.Będzie ich coraz więcej niestety.

 6. Ojciec rozbudowuje kupując przestarzały sprzęt od usraela zamiast inwestować we własne firmy i swoje projekty. Jesteście sprzedawczykami

  • Nie klam ruski trolu. Kupuje i eobudowuje. Armato haubice sa peodukowane w Polsce. Teraz sa przymiarki do budowy czolgu. W oparciu o rakiety Patriot moze zbudujemy wlasny system. Przemysl stoczniowy zaczal produkowac. Slepy jestes nie widzisz tego. Ruski trol tylko klamie.

 7. Ciekaw jestem, czy ktoś z kancelarii prezydenta, pomyśli o krzesełku, takim składanym, wędkarskim. Z za biurka nie będzie widać, ale nasz Prezydent będzie mógł usiąść 🙂

 8. to tylko pokazuje słabość naszego państwa ( czyt. elit …) które doprowadzilo do ruiny przemysł obronny ( pozostały sprzedało obcemu kapitałowi ) i rozwaliło armię przez likwidację poboru – JAK NIE CHCE SIĘ PŁACIĆ NA SWOJE WOJSKO … TO UTRZYMUJE SIĘ OBCE – tylko dlaczego Tukom za amerykańskie bazy i Izraelowi jak wirnemu sojusznikowi Ameryka płaci po kilka MLD $$ rocznie

 9. Zastanawiam się czy ten Ojciec to jest troll czy to jest naprawdę taki debil i fanatyczny wyznawca Kaczora….

 10. Dlaczego te PIS*y płacą za obecność obcych, EKSTERYTORIALNYCH wojsk na swoim terenie? Zwłaszcza że to Amerykanie mają w tym interes a nie Polska. Turcja też pozwala na obecność wojsk amerykańskich na swoim terenie, ale każe sobie za to słono płacić, z góry!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here