Najnowszy sondaż – tylko dwa ugrupowania wejdą do Sejmu. To jeszcze badania czy już bardziej propaganda?

Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Foto: PAP/Tomasz Gzell
Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Foto: PAP/Tomasz Gzell

PiS liczyć na 41,5 proc., podczas gdy opozycja dostałaby 38,2 proc. poparcia – wynika z sondażu IBRiS dla „Dziennika Gazety Prawnej”, dziennika.pl, RMF FM i rmf24.pl

„Zapytaliśmy na jakie poparcie mogłaby liczyć cała opozycja, gdyby poszła razem do wyborów w związku z trwającymi między partiami opozycyjnymi negocjacjami” – czytamy w poniedziałkowym „DGP”.

Dziennik przypomina, że w ostatni weekend PO i Nowoczesna ogłosiły powołanie wspólnego klubu parlamentarnego, SLD z kolei wystartowało z referendum na temat formy startu w jesiennych wyborach.

Na pytanie, na które ugrupowanie oddał(a)by Pan(i)swój głos w wyborach do Sejmu 41,5 proc. badanych odpowiedziało, że na Zjednoczoną Prawicę-Prawo i Sprawiedliwość; 38,2 proc. na Zjednoczoną Opozycję (PO+PSL+SLD+Nowoczesna+Wiosna+Zieloni).

Z sondażu wynika, że progu wyborczego nie przekroczyliby: Kukiz’15 (3,7 proc.), Konfederacja(3,4 proc.) oraz Partia Razem (2,4 proc.). Ponad 10 proc. wyborców nie zdecydowało, na kogo oddałoby swój głos.

Badanie pokazało, że do urn wyborczych zdecydowałoby się pójść 38 proc. uprawnionych do głosowania, raczej zrobiłoby to kolejne 14,8 proc. Zdecydowanie nie wzięłoby udziału 27,5 proc., a raczej nie 19,1 proc. badanych.

Sondaż przeprowadzono 7-8 czerwca br., metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1100 osób. Błąd statystyczny wynosi 3 proc.

Źródło: PAP

27 KOMENTARZE

 1. A jaka jest różnica między tymi „zjednoczonymi”? A gdzie jest partia pro polska, która będzie pracowała dla Polski i Polaków?

   • Czyli jak zwykle!… Wszyscy chętni do rozdrapania Polski a Polacy gdzie? Dalej śpią i czekają na kolejny cud nad Wisłą?

  • sfałszowano po nadzorowanej przez wuja umowie PO z PIS eurowybory to i sfałszują sejmowe a takie sondaże maja przygotować i uzasadnić taki dwupartyjny wynik bo faktycznie nie mamy pańskiego płaszcza i co POPISowi zrobicie

 2. Niech nikt ponownie w Konfederacji nie wyskakuje tylko z ustawą 447, bo znów się to skończy na 4,47%. Weźcie na tapetę ustawę 887 i będzie dobrze. Zaufajcie mądrzejszym.

 3. Wciskana agentura PiS czyli USral, Izrael, B’naj Brith, loża Szkocka …
  oraz agentura PO czyli Wielki Wschód, UE
  Trzeba będzie ustawić wybory

 4. JKM przegrywa wybory bo jest rusofobiczny. Nadal nie przeprosił Putina za powstania 1830 i 1863 roku oraz za 1920 rok.
  Panie Januszu! Do Moskwy i na kolana przepraszać! Wtedy może Pan przekroczy 5% 🙂

 5. Nic tylko wziąć pałę, wyjść na ulicę i lać każdego napotkanego polaczka robaczka. I tak są znikome szansę że oberwie jakiś zdrowo myślący patriota bo zdecydowana większość to pożyteczni idioci co albo mają wszystko gdzieś i się niczym nie interesują albo głosują na zdrajców którzy przekupują wyborców ich własnymi pieniędzmi. Ten kraj jest spisany na straty…

 6. POPiS chce żeby było tak jak w USraelu. Albo jedni albo drudzy a jak się pojawia ktoś trzeci to go niszczą razem a Ty naiwny wyborco wybieraj między cholerą a dżumą.

  • Marian, tobie to się wszystko tylko z Izraelem kojarzy. W wielu krajach jest de facto dwupartyjny system. A że jako alternatywę dostaliśmy Biedronia i Konfederację, to się nie dziw, że mało osób się tą alternatywą podekscytowało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here