Piekło nad Polską! Wydano ostrzeżenia dla 11 województw

Termometr, upał, pogoda. Foto: Pixabay.com
Termometr, upał, pogoda. Foto: Pixabay.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla 11 województw. Upalnie nie będzie jedynie na północy kraju. Na pozostałym obszarze temperatura maksymalna w dzień może wynieść nawet 33 stopnie.

Alert drugiego stopnia wydano dla województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego.

W dzień temperatura maksymalna może wynieść tam do 33 stopni, natomiast w nocy – do 20 stopni. Zgodnie z prognozami ostrzeżeniami mają obowiązywać co najmniej do środy.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, by w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić – jeśli nie ma takiej potrzeby – z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy. Nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie.

W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu – przyspieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

(PAP)

11 KOMENTARZE

  1. Banda durniów wywołuje histerię takimi poronionymi ostrzeżeniami. Tak jakby 30 stopni o tej porze roku to było coś nadzwyczajnego

  2. A teraz powtarzajcie ze mną: globalne ocieplenie nie istnieje.
    Powtarzajcie dalej że dziesiatki klimatologow, specjalistow od pogody, geografow, naukowcow, fizykow atmosferycznych sie myli/uczestniczy w spisku.

    • Wystarczy dawać granty na udowodnienie,że globalnego ocieplenia nie ma i te dziesiątki sprzedajnych jajogłowych mutantów od razu zacznie udowadniać że tak właśnie jest.

    • Zmiana klimatu ale nie ma globalnego ocieplenia wywołanego industrializacją – pasuje ? wątpię bo przecież nie o fakty naukowe tu chodzi – wystarczy że Słonce kichnie a na Ziemi cuda się dzieją z klimatem…

  3. Ponad połowa Polaków w wakacje, płaci grube tysiące żeby mieć takie temperatury / Egipt, Grecja, Chorwacja /. Tu mają za darmo i narzekają. Panie Premierze jak żyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here