Francja Arogancja! Bezczelna francuska minister w imieniu całej Unii mówi, że nie będzie kolejnych negocjacji w sprawie Brexitu

Brexit_UE_Wielka-Brytania_negocjacje_miliardy
Źródło:gibraltarolivepress.com

Rząd prezydenta Macrona staje się coraz bardziej arogancki w prowadzeniu polityki zagranicznej. Jego minister zapowiedziała, że Unia nie będzie więcej negocjować z Wielką Brytanią warunków Brexitu.

Bezczelna wypowiedź Amelie De Montchalin minister Francji ds. europejskich miała miejsce po tym jak kandydat na fotel brytyjskiego premiera Boris Johnson oświadczył, że Wielka Brytania może wstrzymać wypłacenie Unii 39 miliardów funtów w ramach tzw. rachunku za Brexit.

Francuska minister uznała, że stanowisko Francji jest stanowiskiem całej Unii i to teraz Paryż decyduje o Brukseli i niczego z nikim nie musi uzgadniać. – Uważamy, że teraz to Wielka Brytania musi zdecydować jak Brexit będzie procedowany – powiedziała. – Umowa o wyjściu była negocjowana przez obie strony… i jeśli Wielka Brytania chce opuścić Unie musi to zrobić zgodnie z ta umową – oświadczyła.

Oznacza to, że Francja uznaje, iż nie będzie dalszych rozmów na temat warunków Brexitu, tak jakby to Paryż teraz o wszystkim decydował. W grę nie wchodzi również opóźnienie Brexitu i przełożenie go z 31 października na termin odleglejszy. Jak zasugerowała mogłoby się to stać tylko wtedy, gdyby Brytyjczycy zdecydowali sie na ponowne referendum.

Dzień wcześniej były minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Borys Johnson stwierdził, że jego kraj może nie wpłacić 39 miliardów funtów rachunku rozwodowego jeśli jego kraj nie otrzyma lepszych warunków opuszczenia Unii Europejskiej. Francuska minister naciska na kandydatów na stanowiska premiera, by przyjęli wcześniej wynegocjowaną umowę, a nie zapowiadali kolejne rozmowy w tej sprawie.

Możliwość renegocjacji warunków Brexitu odrzucił tez wcześniejszej francuski komisarz Michel Barnier, który w imieniu Unii negocjował Brexit.

Prezydent Macron i belgijski europoseł Verhofstadt bardzo gwałtownie zareagowali na zapowiedzi Johnsona. Oświadczyli, że jeśli Zjednoczone Królestwo nie zapłaci Unii 39 miliardów funtów, to straci międzynarodową wiarygodność i będzie traktowane jak dłużnik nie spłacający kredytów.

8 KOMENTARZE

 1. No i c.h.u.j !
  vide: wyniki wyszukiwania na portalu Najwyższego Czasu – „Padniecie ze śmiechu” (youtube.com/watch?v=gZKqLVT3oAs&ab_channel=Szczepan%C5%BBurek); link na prawdę warto uruchomić – ś.m.i.e.c.h.u.j.k.i od połowy filmiku!)

  • To naród który sam wymordował swoją elitę a za hymn wybrał sobie pieśń ludobóców. Narodowym świętem ustanowił rozpoczęcie rzezi.
   Masz rację, to naród upadły.

 2. GB mogła być znów mocarstwem rok temu, gdyby zaraz po referendum wysłała okręty na kanał i ogłosiła : to teraz zapłacicie eurocioty 39 miliardów zebyśmy zostali
  ale jak się ma kraj rządzony przez ciotyu i stare baby, to teraz jest się wydymanym w d… na 39miliardów

  • nawet jesli istnieje pseudosąd, który zasądzić może 39 miliardów od GB do UE to nie istnieje żadna władza mająca możliwośc to wyegzekwowac
   więc
   nie płacąc 39 miliardów GB jest o wiele bardziej wiarygodna na arenie międzynarodowej, gdyż :
   – jest o 39 miliardów bogatsza
   – skutecznie opiera się szantażom eurogangusów
   – pokazuje słabość pseudomocarstw jak UE
   eego – żabojady cwaniakują licząć, że w GB dalej rządzą cioty i stare baby, co się wystraszą oraz że durny żabojadzki naród i inne głaby w UE uwierzą dalej ze mieszkają w mocarstwie

 3. Działa na szkodę Francuzów, bo po separacji zyskają Anglicy. Przemawia przez nią lewacka głupota i wielkościowość. Zresztą Francja już nie istnieje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here