Zagraniczna cenzura i blokowanie polskich portali. Poseł Pawłowicz żąda interwencji ministerstwa

Cenzura w Internecie - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Twitter

Poseł Krystyna Pawłowicz ostro zaprotestowała przeciwko zawieszaniu i blokowaniu przez światowe koncerny technologiczne ważnych dla Polaków portali. Zażądała od ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego i wiceministra Adama Andruszkiewicza interwencji w tej sprawie.

Sprawa dotyczy blokowania na Twitterze. Blokowane są przede wszystkim portale: prawicowe, konserwatywne i narodowe.

Do tego należy dodać wprowadzoną cenzurę przez Google’a i Facebooka, która niszczy wolność słowa. Cenzura w Polsce jest konstytucyjnie zakazana. W tej sprawie Ministerstwo również powinno interweniować.

Sprawa blokowania nie jest pierwszyzną, lecz stale nasilającym się procesem. Niestety polski rząd nie przejawia w tej sprawie większej inicjatywy. Jedynie min. Streżyńska interweniowała 2 lata temu.

Obecnie toczy się proces, który Facebookowi wytoczyła Reduta Dobrego Imienia, która zarzuciła portalowi społecznościowemu cenzurę, dyskryminację ze względu na narodowość, poglądy polityczne i wyznanie. Rząd milczy.

Czekamy na interwencje rządu.

Źródło: Twitter Krystyna Pawłowicz, TVP Info

24 KOMENTARZE

 1. cenzura jest wszędzie, niech Krycha Pawłowna zajmie się cenzurą na pisowskich szczekaczkach jak portal doooplizów Karnoskich, Ssakievitza czy Od rzeczy.

 2. Pawłowicz albo jest idiotką albo ją tylko udaje. Przecież to z inspiracji bolszewickiego żydoPiSu prawica w sieci jest gnębiona. ŻydoPiS się zorientował, ze internet jest siłą realnej polskiej prawicy i dlatego te antypolskie su..yny chcą prawicowych działaczy od sieci odciąć.

 3. Oczekujemy – jak zwykle – tych samych idi otów z tekstem z katarynki, że prywatne firmy wszystko mogą. Będą piali peany na cześć monopolu czy oligopolu twierdząc – na poważnie – że to prawdziwy wolny rynek !!!
  Na razie spokój, bo nie ma odnotowanych ucieczek z zakładów zamkniętych.

  • Haha, wywolales wilka z lasu!
   Ale nawet nie chce mi sie strzepic klawiatury na uczenie cie czym sa prawa wlasnosci. I tak bys nie zrozumial.

   • Nie pamiętam, kto to powiedział: Libertarianie to taki specyficzny odłam komunistów. Zawsze wydawało mi się to przesada. Ale czytając takie posty jak ten muszę powiedzieć, ze coś jest na rzeczy.

 4. „qwerty” i „Pulsar” są mocno niedoinformowani, lub po prostu troll-ami. Te same koncerny blokują prawicowe treści także na zachodzie (włączając USA). Przecież twórca Twitter-a przeprosił publicznie, za to, że Trump między innymi dzięki mądremu posługiwaniu się Twitter-em, wygrał wybory!!!

   • Dobrze prawi „elpiwo”! Dać mu jeść, michę ryżu (bez urazy „elpiwo”).

  • No, czyli twitter pomógł dojśc do władzy Trumpowi, tak samo jak żydoPiSowi w Polsce. A teraz niszczą realną prawicową konkurencję dla oszukańczego żydoPiSu. Trzeba być ślepcem żeby tego nie widziec i głupcem żeby nie wyciągnąć wniosku z faktu, że żydoPiS pozwala korporacjom na łamanie polskiego prawa w zakresie cenzury gdy dotyka ona prawicowych profili.

 5. W Polsce jest zakazana cenzura prewencyjna. Napisz jednak coś nie tak na przykład o holokauście a trafisz za kratki. Albo na tamten świat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here