Anja Rubik rozpoczyna seksualną edukację Polaków i wspomina swoje pierwsze doświadczenia. „Zaczęłam w wieku 7-8 lat…”

Anja Rubik zabrała głos w sprawie reformy sądownictwa/ foto: Flickr:paigeeyo

Anja Rubik, modelka, która chętnie angażuje się w liczne lewicowe kampanie społeczne ma cel – chce poszerzenia świadomości seksualnej Polaków. Wystartowała ze swoim edukacyjnym programem #SexEdPL, w ramach którego znane osoby przekonywały o konieczności rozmawiania o seksie.

Jak podaje pudelek.pl Rubik wraz z wykwalifikowanymi edukatorami seksualnymi napisała także podręcznik wychowania seksualnego. Książka ma być alternatywą dla tradycyjnych „kompendiów wiedzy” z zakresu wychowania do życia w rodzinie.

Teraz udzieliła wywiadu The Times Magazine. Tam poruszyła między innymi temat swoich pierwszych doświadczeń seksualnych:

„Kiedy myślę o własnych doświadczeniach, zaczęłam w wieku 7-8 lat. Bawiłam się swoim misiem. Z tego okresu nie pamiętam niczego innego, tylko tego misia.” – mówi zagadkowo modelka.

Dodała, że jej zdaniem edukacja seksualna w Polsce jest na bardzo niskim poziomie:

„W Polsce nie ma edukacji seksualnej, ale przedmiot nazywany „przygotowaniem do życia w rodzinie”. Oficjalny podręcznik ma 180 stron, ale słowo seks pojawia się w nim tylko dwa razy i to w negatywnym kontekście.”

Rubik opowiada też o problemie homofobii, który jej zdaniem szczególnie dotyczy mniejszych miejscowości:

„Jeśli urodziłeś się w małym miasteczku, to na tolerancję nie ma co liczyć. Jeśli w dodatku masz bardzo religijnych rodziców, są spore szanse, że będą usiłowali wysłać cię na leczenie, zamiast cię zaakceptować”.

Źródło: The Times Magazine

8 KOMENTARZE

 1. Oczekujemy sprawozdania o pierwszych zabawach w doktora.Może puszczać wodze fantazji,gdyż w tych czasach jeszcze nie było smartfonów i nikt nie zażąda udokumentowania w postaci selfie.Jednak jej ew następczynie powinny takie fotki posiadać ku pamięci.Kto wie czy nie doczekamy się czasów gdy do CV
  będą obowiązywać takie załączniki.

 2. To dobra wiadomość. Młode dziewczęta otrzymają jasny przekaz: słuchaj się Anny Rubik, to będziesz wyglądać tak strasznie, jak ona.

 3. Za to w USralu jest edukacja seksualna nauczycielek w wieku 20 – 30 lat z uczniami 13 – 18
  Brittaney Zamora, Alison Briel, Tayler Boncal, Ann Kuroki … 🙂 🙂 🙂
  Te zabawy z misie w wieku 7 – 8 lat to doświadczenia seksualne 🙂 🙂
  Ach ta homofobia, może Anja powinna spróbować seksu z kobietą 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here