Gwiazdor MMA z Czeczenii usłyszał kilkanaście zarzutów. Mamedowi K. grozi do 5 lat więzienia

Mamed K. / foto: YouTube
Mamed K. / foto: YouTube

11 zarzutów – dotyczących m.in. paserstwa samochodów, a także zlecenia podpalenia samochodu i naruszenia nietykalności i znieważenia policjantów przedstawiła w środę prokuratura b. zawodnikowi sztuk walki Mamedowi K. Do sądu trafi wniosek o jego aresztowanie.

Jak powiedział dziennikarzom naczelnik śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej Tomasz Tadla, podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia, ale śledczy nie ujawniają ich treści.

Wniosek o areszt jest motywowany obawą matactwa. Rozpozna go Sąd Rejonowy Katowice-Wschód.

Podejrzany usłyszał siedem zarzutów paserstwa samochodów oraz jeden zarzut usiłowania paserstwa. Mamed K. jest również podejrzany o nakłonienie innych osób i kierowanie wykonaniem przestępstwa polegającego na spaleniu dwóch samochodów. Mamed K. usłyszał także zarzuty użycia przemocy i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji w celu zmuszenia ich do zaniechania zatrzymania i przymusowego doprowadzenia innej osoby. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje prokuratura, nie wykluczone są dalsze zatrzymania w tej sprawie.

Mieszkający od lat w Polsce zawodnik MMA czeczeńskiego pochodzenia został zatrzymany we wtorek pod Olsztynem. Akcja policji, w której wzięli udział antyterroryści, przebiegła spokojnie. W trakcie przeszukań w domu sportowca i miejscu prowadzonej przez niego działalności zabezpieczono wartościowe przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstwa – podawała policja.

(PAP)

6 KOMENTARZE

  1. Gdy go skarzą ,bedzie to pierwszy czaeczenski bandzior skazany w Poljin !!!
    Wyrok na tego śmiecia zadedykujcie -Zimnemu Lechowi !!!

  2. Ta strona jest do chrzanu! Próbowałem już parę razy dodać komentarz (modyfikując nieco jego formę) i… nic z tego, treść znika i tyle. Nie ma po co uderzać w klawiaturę.

      • Powiem tak, między innymi dlatego zrezygnowałem z interii, bo już nie chciało mi się kombinować, jak ominąć cenzurę. I nie piszę w tej chwili o jakichś wulgaryzmach, bo choć używam i nie stronię od nich, to zawsze mogłem je czymś zastąpić, ale kiedy ich nie ma i nie wiem, co jest „nie tak” w komentarzu, który ma parę tysięcy znaków, to szybko odpuszczam, bo takie bawienie się jest po prostu zbyt czasochłonne. To jest gra niewarta świeczki. I tu też nie chcę mi się tego robić. Także, jeśli coś tutaj będę komentował, to tylko króciutko.

  3. Ciekawe ile lat by dowalili Polakowi za takie zarzuty. Tylko 5 lat za 11 zarzutów a w tym naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy? Ah nie ma jak to podwójne standardy i gnojenie rdzennych obywateli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here