Honory dla prezydenta Andrzeja Dudy. Nad Białym Domem przelecą myśliwce F-35

F-35. Foto: Pixabay.com
F-35. Foto: Pixabay.com

Podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych nad Białym Domem przelecą 2 myśliwce F-35. Będzie to pokazowy lot z okazji ogłoszenia porozumienia o współpracy Polski i USA. Nad Wisłę ma trafić docelowo 32 samoloty F-35.

Zgodnie z planami władz USA, nad Białym Domem ma się odbyć lot pokazowy myśliwców F-35. Wszystko to przy okazji wizyty Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych.

Jak przyznała telewizja CNN, Donald Trump „znany jest z rozkoszowania się” wojskowymi aspektami sprawowania swojego urzędu. Mimo to przelot samolotów nad Białym Domem to niezwykle rzadki widok.

Amerykańska stacja telewizyjna przypomina, że w czasie wizyty polskiego prezydenta ma zostać zawarte porozumienie o współpracy obydwu państw. Na jego mocy do Polski miałyby trafić myśliwce F-35. Ponadto amerykański rząd miałby wysłać 1000 żołnierzy nad Wisłę na zasadzie rotacyjnej.

– Polska podejmuje również kroki, by zakupić nowe F-35 od USA, a minister obrony odwiedził w tym tygodniu bazę siły powietrznych w Eglin na Florydzie, by obserwować samoloty w akcji – informuje CNN.

Porozumienie ma nie tylko zacieśnić współpracę. W myśl zapowiedzi, ma być ono również zgodne z Aktem Stanowiącym NATO-Rosja.

Źródło: PAP

15 KOMENTARZE

  1. To było demo.
    Jak przyjdzie co do czego, to sprzedadzą nam, owszem F ale nie 35, tylko 16 i nie nowe tylko z demobilu. Ale wezmą za nie jak za nowe F35.
    A rząd ogłosi sukces i bedzie wmawiał wszystkim, że to przecież tak miało być.

  2. Jeszcze się nie połapali, że hAmeryka przehandlowała europę środkową ruskim wzamian za neutralność w nadchodzącej wojnie z Chinami? Dlatego handlowi tak napierają w kwestii grabieży 300mld $ od ludu tubylczego, bo wiedzą, że czasu mało…

    • Te 300 mld to nie w gotówce (tyle nie ma w Polin), a w nieruchomościach. Poza tym Ameryka nie jest zdolna już do żadnego kompromisu i niczego nie przehandlują z ROsją. Oni chcą Rosję zniszczyć i sprowadzić do poziomu z czasów proamerykańskiego Jelcyna, a wtedy wezmą się razem z Rosją za Chiny.

  3. mogą se kupić f-35 ale taki do sklejania w skali 1:72 revella albo matchbox’a, po pierwsze usa nie zgodzi się ze względu że w Polsce jest cała masa ruskich agentów (stolzman, komorrucj, millery i całe pzpr’y, wsi -wielka soviecka infiltracja), a oni nie chcą żeby ruskie się do tego dobrały albo chiny, 2) jest to samolot zawodny, nie dopracowany i koszt jego byłby astronomiczny + zaplecze (nie socjalne tylko materiałowe, szkolenie personelu naziemnego, pilotów części zamienne), żeby ta bajeczka mogła być zrealizowana kaczyści by musieli podatek katastralny wprowadzić, vat przynajmniej do 99% podnieść to samo z dochodowym, bajki normalne płaszczaka dla ciemnego luda lewviczkowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here