Jakubiak megaOSTRO do Rosatiego. „Przecież to trzeba być debilem, żeby coś takiego napisać”

Marek Jakubiak w sejmie/ Twitter
Marek Jakubiak w sejmie/ Twitter
Reklama / Advertisement

Marek Jakubiak jeden z liderów Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy w ostrych słowach skomentował wpis w mediach społecznościowych Dariusz Rosati. „Nie sądzę, żeby poważny człowiek, były minister finansów pisał o narodzie „debile”. Przecież to trzeba być debilem, żeby coś takiego napisać” – stwierdził Jakubiak.

Cała sytuacja zaczęła się, gdy dziennikarz „Gazety Wyborczej” Bartosz Wieliński napisał na Twitterze, że Prawo i Sprawiedliwość rozbroiło polski wywiad. Jak podkreślił, upubliczniając zbiór zastrzeżony ujawniono najbardziej strzeżone tajemnice, w tym listy agentów.

Wtedy były działacz PZPR Dariusz Rosati odniósł się do słów Wielińskiego. „Niestety, rządzą nami debile. I niestety, naród bije im brawo. Do spółki z Putinem” – napisał polityk na Twitterze.

O komentarz Rosatiego pytany był w programie „Tłit” Wirtualnej Polski poseł Marek Jakubiak.

„Widać, że pan Rosati nie czyta gazet czy internetu. Ja z panem Dariuszem Rosatim byłem w jednym z programów i zupełnie inaczej mówił” – zaczął.

Poseł zasugerował, że w chwili kiedy Rosati pisał swój post był pod wpływem alkoholu.

„Są dwie prawdy: piłeś – nie jedź i piłeś – nie pisz. Nie sądzę, żeby poważny człowiek, były minister finansów pisał o narodzie „debile”. Przecież to trzeba być debilem, żeby coś takiego napisać” – mówił.

„Więc ja nie sądzę, żeby on w stanie trzeźwości to zrobił” – dodawał Jakubiak.

„Obrażanie suwerena, że ma inne zdanie niż jaśniepan myśli że suweren powinien mieć, to jest obrażanie samego siebie. Chciałbym jeszcze tylko zapytać: A kto pana wybrał, Panie Rosati? Sami mądrzy widocznie” – dodał.

Źródło: wp.pl

Reklama / Advertisement