Lewicowe media w szoku! Radni gminy Wola Krzysztoporska oficjalnie wyrzucili flagę Unii Europejskiej z urzędu

Flagi Unii Europejskiej i Polski. / fot. Wikimedia
Flagi Unii Europejskiej i Polski. / fot. Wikimedia

Lewicowe media już ogłaszają ogromny skandal! Radni niewielkiej gminy Wola Krzysztoporska niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego wzięli sprawy w swoje ręce i usunęli z urzędu unijne flagi. Coś co wydawało się niemożliwe, zrobiono w zaledwie 2 minuty.

Tu jest Polska, jesteśmy w Polsce, proszę państwa – w naszej ojczyźnie! Nie ma takiej ojczyzny, jak Unia Europejska – stwierdził wójt Roman Drozdek, jeden z największych orędowników pomysłu.

W trakcie sesji Rady Gminy doszło do głosowania w których stosunkiem głosów 6 do 4 postanowiono formalnie pozbyć się brukselskiego symbolu.

Słuszna decyzja podejmowana przez samorządowe władze bardzo szybko obiegła media w całym kraju i stała się polem do wzmożonej dyskusji. Głos w sprawie zabrał m.in. europoseł wybrany z tegoż regionu, z listy Koalicji Europejskiej, Marek Belka, który jak można się było tego spodziewać, był zdecydowanie przeciwny wynikowi głosowania.

Słyszałem, że wójtowi gminy Wola Krzysztoporska przeszkadza symbol Unii Europejskiej w postaci flagi. Chciałbym się zapytać, czy przeszkadza mu też inny symbol – ponad 11 milionów złotych unijnego dofinansowania na inwestycje w kanalizację? Dla polityków związanych z PiSem Europa to tylko symbol, dla zwykłych mieszkańców to jednak ich codzienne życie – skomentował.

Właśnie dotacje unijne to jeden z podstawowych argumentów używanych przez antagonistów decyzji lokalnych władz. Pod artykułami na temat głosowania znaleźć można tysiące komentarzy, w których internauci nawołują do odebrania środków unijnych, które były przeznaczane na różnego rodzaju inwestycje.

Na całe szczęście, radni gminy nie zamierzają zmieniać swojej decyzji, pomimo nacisku medialnego.

Źródło: Piotrkowski24.pl / Wolność24.pl

11 KOMENTARZE

 1. Brawo chłopaki, wreszcie znaleźli się odważni!
  W takich chwilach jestem szczególnie dumny, że jestem Polakiem.
  Dbajmy o naszą Ojczyznę – wyspę na morzu lewactwa i ateizmu. Mam nadzieję, że ci samorządowcy zaczną również walczyć z socjalizmem na terenie swojej małej Ojczyzny.

 2. Ile gmina musiała wydać i tu podać koszt kredystu z należnymi odsetkami, zeby sfinansować tę kanalizację, a nie zachwycac się dotacjami, na ktore też składki płacimy

 3. No to czas na wprowadzenie granicy i odgrodzenie się drutem kolczastym od ohydnej lewackiej UE. Oczywiście mieszkańcy gminy nie będą mieć prawa pracy w UE.

 4. mam nadzieje, liczę na to, że to dopiero początek usuwania tych szmat z przestrzeni publicznej; brawo, takich odważnych, a właściwie normalnych, ludzi nam potrzeba w Polsce jak najwięcej; a dupolizusy tego całego szajsu zachodniego powinni się wstydzić swojego bezrozumnego postępowania;

 5. Ale jak to?! Toz jak ci ludzie do tej kanalizacji… to przeciez jakby na Krystyne Jande, bo ona sie tak w „tenkraju” czuje – sama powiedziala. Czy kazdy dostal stosowna naklejke na kibel, zeby wiedzial na co s..? Ja poprosze taka z jej autografem 🙂

 6. Czy Belka jest tak tępy, że myśli, że Unia Europejska ma jakieś swoje pieniądze i, że dotacje biorą się z UE? Pewnie uważa, że pieniądze biorą się z bankomatu.

  • 20+ lat temu, kiedy studiowalem i Belka w roli gwiazdy wystapil na wykladzie reklamujac projekt wejscia do UE, wiedzial skad sie biora pieniadze. I najwyrazniej wie do dzisiaj. Zdecydowanie nie jest tepy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here