Sawicki zdradził sekret? „Jest umówione spotkanie PSL z Markiem Jurkiem”

Marek Sawicki/ PS:/ wikicomons
Marek Sawicki/ PS:/ wikicomons
Reklama / Advertisement

Marek Sawicki z PSL twierdzi, że jego klub odniósł w wyborach sukces. „PSL jest wygrany, ma trzy mandaty w PE. Generalnie Koalicja Europejska wybory przegrała. Nie wiemy jaka będzie tego cena” – powiedział w Polskim Radiu. 

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego był gościem Adriana Klarenbacha na antenie Polskiego Radia 24. Marek Sawicki pytany był o przyszłość ludowców po podjęciu decyzji o opuszczeniu Koalicji Europejskiej i zapowiedzi utworzenia własnego bloku – Koalicji Polskiej.

„Z moich informacji wynika, że większość członków PSL opowiada się za samodzielnym pójściem do wyborów parlamentarnych plus za dobieraniem partnerów o podobnych korzeniach” – powiedział polityk.

Co więcej poseł PSL w programie Adriana Klarenbacha zapewnił, że projekt Koalicja Polska nie jest skierowany przeciwko Prawu i Sprawiedliwości i Platformie Obywatelskiej.

„To pozytywny projekt społeczno-gospodarczy” – zapewnił.

Marek Sawicki mówił o ewentualnej współpracy z Kukiz’15 i innych potencjalnych koalicjantach.

„Kukiz jest zapraszany. Rozmowy wstępne były. Kukiz sam musi jeszcze określić, w którym kierunku chce iść, bo także ma zaproszenie od PiS-u, od Narodowców. Zobaczymy, rozmowy trwają”

„Jest umówione spotkanie z Markiem Jurkiem, więc mam nadzieję, że prezes niebawem o tym poinformuje” – dodał poseł PSL.

Źródło: Twitter/ 300 polityka

Reklama / Advertisement