Skandal! Tak izraelski dziennik ilustruje pomówienia na temat antysemityzmu PZPN [FOTO]

Pikieta przeciwko antypolonizmowi/fot. Facebook #StopWojnie #StopAntypolonizmowi
Pikieta przeciwko antypolonizmowi/fot. Facebook #StopWojnie #StopAntypolonizmowi

Najpierw polskojęzyczne, a później także izraelskie media oburzyły się komunikatem, jaki opublikował Polski Związek Piłki Nożnej po czwartym golu naszej drużyny w meczu eliminacyjnym do Euro 2020 z Izraelem. Zdjęcie, jakiego użył dziennik Haaretz, budzi w tym kontekście jednoznaczne skojarzenia. Dziennikarze wspięli się na wyżyny socjotechniki.

„GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!” – czytamy na profilu PZPN.

Po zarzutach, że wpis ten jest antysemicki, rzecznik organizacji stwierdził: „Jeśli mielibyśmy takie podejście, to nie moglibyśmy używać słowa »spalony«”.

Tymczasem antypolonizm w formie przypisywania Polakom antysemityzmu kwitnie.

„Wybór zdjęcia ilustrującego jak rozumiem był całkowicie, ale to całkowicie przypadkowy…” – zwrócił uwagę jeden z internautów, zamieszczając zrzut ekranu z dziennika Haaretz.

Użytkownicy Twittera nie kryli oburzenia.

Źródła: Twitter/Facebook/Polityka/Haaretz

7 KOMENTARZE

  1. Czy naród wybrany nie rozumie,że pewnego dnia większość ludzi na Ziemii przyklaśnie stwierdzeniu iż : Adolf to był jednak gość.Nawet jeśli nie będzie wiedzieć o kogo chodzi.Przecież już rzygać się na nich chce.Nawet w Usraelu tak ich kochają,zwłaszcza ci bardziej opaleni,że któregoś dnia dowiedzą się co to antysemityzm na własnym grzbiecie.A Hollywood najpierw wypuści kilka podręcznikowych seriali.Trump nie jest wieczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here