To prawdziwe pogodowe piekło! IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia. Zagrożenie upałami w całym kraju

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. Wikipedia
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. Wikipedia

We wszystkich województwach obowiązuje w środę drugi stopień zagrożenia w związku z panującymi w Polsce upałami – czytamy w najnowszym komunikacie alarmowym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dziś w Polsce trudno znaleźć miejsce, gdzie upał nie będzie „nie do wytrzymania”.

Prawdziwie afrykańskie upały rozgościły się na dobre i nie zamierzają opuszczać naszego kraju. Najlepszym przykładem tego, jak wysokie temperatury panują w kraju nad Wisłą jest fakt, iż najniższy wskaźnik, który dziś pojawi się na termometrach to 27 stopni w Zakopanem.

Na kryzysową sytuację zareagowało IMGW, które wprowadziło alert drugiego stopnia, które oznacza, że upał może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Spodziewane są również zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność oraz śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych – apeluje Instytut.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca od kilku dni, by w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić – jeśli nie ma takiej potrzeby – z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.

Pogoda 12.06.2019, fot. screen Pogodynka.pl
Pogoda 12.06.2019, fot. screen Pogodynka.pl

Źródło: Pogodynka.pl / PAP / Wolność24.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here