Uprowadzona w Niemczech Polka żyje i została odnaleziona pod Strasburgiem. Porywaczy zatrzymano we francuskim lesie

Wykonane w lesie zdjęcie porywaczy Fot. Actu 17
Reklama / Advertisement

We Francji aresztowano porywaczy Polki uprowadzonej w Niemczech. Dwóch autorów porwania 47-letniej polskiej pielęgniarki zostało aresztowanych we Francji we wtorek po południu przez policję w lesie Haguenau w pobliżu Strasburga (wschodnia Francja).

Dwaj mężczyźni, także narodowości polskiej, w wieku 51 i 23 lat, w tym były partner kobiety, z którym ma dwójkę dzieci, zostali zatrzymani przez policję (jednostkę BRI) i zatrzymani w areszcie. Polka – Jolanta Szewczyk – trafiła do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przypomnijmy, że poszukiwania odbywały się na terenie Niemiec, Francji i Polski, a policja opublikowała portrety pamięciowe sprawców. Kamper, którym się poruszali został odnaleziony we Francji koło Schweighouse-sur-Moder, około 30 kilometrów na północ od Strasbourga.

Z pierwszych danych wynika, że porywacze poruszali się dalej ze swoją ofiarą pieszo i ukrywali w lesie. Ślady znalezione w samochodzie wskazywały na użycie przemocy i śledczy obawiali się nawet morderstwa. Ofiara jest w głębokim szoku i została hospitalizowana.

Motywy działania sprawców nie są znane, ale wiadomo, że Polka rozstała się wcześniej ze starszym z porywaczy. 3 czerwca wyszła do pracy pod Stuttgartem i została uprowadzona.

Reklama / Advertisement