Batalia sądowa trwała 5 lat. Znany bloger „Matka Kurka” wygrał z Owsiakiem

Jerzy Owsiak. Foto: Twitter
Jerzy Owsiak. Foto: Twitter
Reklama / Advertisement

Piotr Wielgucki, znany jako bloger „Matka Kurka”, wygrał proces cywilny o zniesławienie z Jerzym Owsiakiem. Wyrok jest prawomocny, a Owsiak ma 7 dni na jego wykonanie.

Bloger poinformował, że Sąd Apelacyjny w Warszawie ogłosił wyrok 12 czerwca. Uznał, że Jerzy Owsiak poprzez pomówienia i zniewagi naruszył dobra osobiste Piotra Wielguckiego.

To nie pierwsza porażka Owsiaka w starciu z „Matką Kurką”. Wcześniej przegrał proces karny w którym był oskarżany o te same czyny.

Jak podkreślił Wielgucki niezwykle istotne jest to, że pozwany w ciągu siedmiu dni, licząc od dziś, musi zamieścić bardzo konkretną formę i treść przeprosin, zgodnie z sentencją wyroku I instancji, który został utrzymany przez Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Na jego mocy Jerzego Owsiak jest zobowiązany do opublikowania w terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się orzeczenia, przez okres 3 dni nagrania video na stronie głównej www.kreciola.tv, na którym Jerzy Owsiak odczyta oświadczenie o następującej treści:

Przepraszam Pana Piotra Wielguckiego, posługującego się pseudonimem Matka Kurka, za nieprawdziwe sformułowania dotyczące ukrywania przez niego dochodów, a także nieuzasadnione oceny określające go człowiekiem z marginesu społecznego, naruszające jego dobra osobiste w postaci czci i dobrego imienia w filmie opublikowanym w dniu 14 października 2014 r. na stronie www.kreciola.tv. Jerzy Owsiak.”

Konflikt między Wielguckim, a Owsiakiem wybuchł w momencie gdy bloger zaczął kwestionować na co wydawane są środki zbierane przez „Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy”.

Źródło: kontrowersje.net

Reklama / Advertisement