Broniarz stracił kontakt z rzeczywistością? Kuriozalne słowa szefa ZNP!

Sławomir Broniarz. Foto: PAP
Sławomir Broniarz. Foto: PAP

Zgrany politykier nie składa broni. Przed wyborami chce jeszcze coś ugrać. Prezes ZNP Sławomir Broniarz myśli o wznowieniu strajku nauczycieli, tak jakby zakończenie poprzedniego niczego go nie nauczyło.

„Aby strajk nauczycieli mógł zostać wznowiony, niezbędne jest referendum. Kiedy to referendum się odbędzie i kiedy zostanie ogłoszone, to jest zależne po pierwsze od tego, jak poprowadzona będzie konsultacja z nauczycielami, członkami związku i pracownikami oświaty, a także od tego, jaka będzie decyzja władz statutowych związku” – poinformował prezes ZNP.

Sławomir Broniarz dodał, „że ewentualne referendum będzie miało charakter pewnego sondażu pozwalającego powiedzieć, na jaką liczbę nauczycieli możemy podczas tego strajku liczyć”. Do września mamy jeszcze 3 miesiące i wiele się może zdarzyć przez ten czas – zastrzegł Broniarz.

Broniarz zapomniał o jednym, że nauczyciele dostali tak znikomą wypłatę za kwiecień, kiedy strajkowali, że jest wątpliwe, żeby mieli ochotę ponownie strajkować.

Źródło: TVP Info

13 KOMENTARZE

  • Nauczyciele chcą żyć lepiej kosztem innych. Nie miałbym nic przeciwko jeżeliby strajkowali w prywatnej firmie, ale oni chcą lepszej płacy z naszych podatków. A potem płacz że podrożało mleko, chleb, paliwo, czy prąd.
   Rozwiązanie? Prywatyzacja szkół, likwidacja ministerstwa edukacji, pozostawienie jakiejś agencji do kontroli czy przeprowadzania matur, a wprowadzenie bonu edukacyjnego, żeby było finansowanie z budżetu państwa.

   • jeżeli uważasz że nauczyciele chcą żyć lepiej naszym kosztem to zainteresuj się czyim kosztem i na jaką skalę żyją lekarze a swoją drogą gdyby wreszcie rozwiązano publiczne szkolnictwo nauczyciele oczywiście dobrzy i rzetelni zaczeliby zarabiać godziwe pieniądze

  • przeciez wiadomo że nauczyciele musza byc slabo oplacani azeby utalentowani i mądrzy nie garnęli się do tego zawodu. głupiej chołocie łatwiej jest wcisnąć że 447 to nic nie znacząca ustawa i nie będzie miała żadnych konsekwencji.

 1. Z przykrością stwierdzam, że Konfederacja i jej śladowa klientela to niestety PiS-Prawica. Sztandar jak zwykle wyprowadzić po boju ostatnim.

 2. Po co w ogóle edukacja?
  4 klasy, czytać i pisać i starczy. A ile pieniędzy państwo zaoszczędzi 🙂
  No i wcześniej będzie dodatkowa siła pracownicza.
  A dalszą edukację zostawić tylko dla tych, co ich stać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here