Czeka nas prawdziwa fala nowe imigracji. ”Białoruska armia” już czeka na granicach

Tłum ludzi, zdjęcie ilustracyjne fot. pxhere.com
Tłum ludzi, zdjęcie ilustracyjne fot. pxhere.com

Zarobki na zachodzie cztery razy wyższe niż u siebie, koszty życia na podobnym poziomie – wydaje wam się, że czytanie opis emigracji do Niemiec lub Wielkiej Brytanii? Nie, to stan z jakim mierzą się Białorusini chcą wyjechać do Polski. W najbliższym czasie możemy się spodziewać ogromnej fali migracji z tegoż kraju.

Informacje o „Białoruskiej armii” podał dziennik Rzeczpospolita, który to sprawdził ilość firm zajmujących się organizowaniem Białorusinom pracy w Polsce. Jak się okazuje ich liczba lawinowo rośnie, a chętnych jest znacznie więcej niż miejsc.

We wcześniejszych latach nasi wschodni sąsiedzi wybierali raczej kierunek rosyjski, jako ten, w którym poszukiwali nowego sposobu na życie. Teraz jednak wszystko się zmieniło, a Polska stała się wymarzonym miejscem do pracy. Oczywiście wszystko przez finanse.

Jak wskazują dziennikarze RP.pl w roku 2019 oraz 2020 powinniśmy się spodziewać prawdziwego najazdu zarobkowego do naszego kraju. Co może zaskakiwać, największą grupą zawodową będą lekarze oraz osoby zatrudniane w szeroko pojętej służbie zdrowia. W Polsce dostrzegalne są bowiem braki w zatrudnieniu, a dla Białorusinów jest to prawdziwy zarobkowy raj.

Spodziewać się możemy również dużej ilości małych przedsiębiorców, którzy będą chcieli właśnie w Polsce otworzyć swój biznes. Białoruś należy bowiem do krajów, w którym otwieranie jednoosobowej działalności to prawdziwa udręka.

Źródło: RP.pl / NCzas.com

20 KOMENTARZE

 1. Białoruś zajmuje dalekie 104 miejsce w Rankingu Wolności Gospodarczej dlatego Białorusini wieją z tego kraju gdzie popadnie.

   • W dodatku, uciekają nie „gdzie popadnie”, tylko właśnie do Polski, która jest na 46 miejscu rankingu, a nie do Hongkongu, który jest na pierwszym:) Nawet Wietnamczycy, którzy do Hongkongu mają bliżej, do Polski uciekają. Widzisz, Gula, jakie cuda?:)

   • W Hong Kongu nawet kontynentalni Chińczycy podlegają systemowi wizowemu, tego lewactwo już nie wiedziało? Poza tym Polacy masowo wieją do Wielkiej Brytanii zajmującej 7 miejsce w Rankingu.

    Polska w Rankingu Wolności Gospodarczej wegetuje na 46 miejscu i dalej spada.

    Hong Kong – pierwsze miejsce w Rankingu Wolności Gospodarczej, PKB 61 tys USD na mieszkańca.
    Standardowa stawka podatku dochodowego wynosi 15 procent, a najwyższa stawka podatku od przedsiębiorstw wynosi 16,5 procent. System podatkowy jest prosty i skuteczny. Całkowite obciążenie podatkowe wynosi 14 procent całkowitego dochodu krajowego. W ciągu ostatnich trzech lat wydatki rządowe wyniosły 17,9% całkowitej produkcji (PKB), a nadwyżki budżetowe wynosiły średnio 3,4% PKB. Dług publiczny odpowiada równowartości 0,1 proc. PKB.

    heritage.org/index/country/hongkong

   • A Białorusini to do Polski wiz aby nie potrzebują, co? Ukraińcy to aby nie potrzebowali wcześniej wiz (aktualnie już oczywiście nie), aby ich milion do Polski wjechało? Tego już korwinizm nie uczy?

    Po drugie, to Polacy z UK akurat aktualnie wracają bardziej niż wyjeżdżają. Ok. 120 tys. wróciło w ostatnich latach (Polonia w UK w 2017 – 1 mln, obecnie poniżej 900 tys.). Ale wyjeżdali masowo, kiedy Polska było o kilka rubryk wyżej w tym rankingu:).

    Po trzecie, Polska ma obecnie 4,6% wzrostu PKB, jeden z najwyższych na świecie. Hongkong tylko 1,3%.

    Dziękuję, zaorane:)

 2. I dobrze. To mili i spkojni ludzie. W II RP najbardziej lojalna mniejszość, w latach II wojny nie wyrządzili Polakom żadnej krzywdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here