Dramat Kingi Rusin. Gwiazda TVN-u wzywa do walki. „Za chwilę może być za późno!”

Kinga Rusin fot. youtube.com/plejada
Kinga Rusin fot. youtube.com/plejada

Znana z „proekologicznych” poglądów Kinga Rusin znów wystosowała dramatyczny apel do obserwujących ją na Instagramie internautów. „To jest ten moment, bo za chwilę może być za późno! Walczmy o naszą wodę pitną!” – napisała dziennikarka.

W swoim wpisie Rusin oparła się na danych z raportu Greenpeace – organizacji znanej m.in. z „brawurowej” akcji swoich aktywistów, którzy okupowali komin elektrowni w Bełchatowie.

„To jest ten moment, bo za chwilę może być za późno! Walczmy o naszą wodę pitną! 70% wody w Polsce jest zużywane przez energetykę węglową (raport Greenpeace)! W Polsce mamy najmniejsze zasoby wody pitnej w Europie, a przez energetykę węglową zużywamy jej najwięcej na świecie!!!” – grzmiała.

„W Argentynie zapadł właśnie bezprecedensowy wyrok, który powinien nas obudzić. Tamtejszy Sąd Najwyższy orzekł, że prawo ludności do strategicznych zasobów wody ma wyższość nad innymi, a ochrona ekosystemów i bioróżnorodności powinna być SYSTEMOWA! Uznał, że za lodowce odpowiada rząd i to jego rolą jest zapewnienie ich trwania” – dodała gwiazda TVN-u.

„Nakazał zamknięcie ponad 40 kopalń wydobywających surowce z argentyńskich lodowców. Zapowiedział też, że nie zostaną wydane nowe koncesje na wydobycie na obszarze lodowców” – pisała wyraźnie zachwycona takim podejściem Rusin.

„W Polsce mamy jedne z najmniejszych zasobów wody pitnej w Europie! Poziom wód gruntowych przez ostatnie lata obniżył się o kilka metrów. Jednocześnie w Polsce zużywa się najwięcej na świecie (!!!) wody z powodu naszej energetyki opartej na węglu! Energetyka węglowa zużywa, wg raportu Greenpeace, aż 70% całych zasobów naszej wody!!! Usychają lasy, wysychają jeziora (np. Pojezierze Gnieźnieńskie). Jakieś wnioski?” – dramatyzowała.

View this post on Instagram

Kochani! To jest ten moment, bo za chwilę może być za późno! Walczmy o naszą wodę pitną! 70% wody w Polsce jest zużywane przez energetykę węglową (raport Greenpeace)! W Polsce mamy najmniejsze zasoby wody pitnej w Europie, a przez energetykę węglową zużywamy jej najwiecej na świecie!!! W Argentynie zapadł właśnie bezprecedensowy wyrok, który powinien nas obudzić. Tamtejszy Sąd Najwyższy orzekł, że prawo ludności do strategicznych zasobów wody ma wyższość nad innymi, a ochrona ekosystemów i bioróżnorodności powinna być SYSTEMOWA! Uznał, że za lodowce odpowiada rząd i to jego rolą jest zapewnienie ich trwania. Nakazał zamknięcie ponad 40 kopalń wydobywających surowce z argentyńskich lodowców. Zapowiedział też, że nie zostaną wydane nowe koncesje na wydobycie na obszarze lodowców. W Polsce mamy jedne z najmniejszych zasobów wody pitnej w Europie! Poziom wód gruntowych przez ostatnie lata obniżył się o kilka metrów. Jednocześnie w Polsce zużywa się najwiecej na świecie (!!!) wody z powodu naszej energetyki opartej na węglu! Energetyka węglowa zużywa, wg raportu Greenpeace, aż 70% całych zasobów naszej wody!!! Usychają lasy, wysychają jeziora (np. Pojezierze Gnieźnieńskie). Jakieś wnioski?

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Tymczasem nic z tego nie robią sobie nasi zachodni sąsiedzi. W oficjalnych przekazach Niemcy utrzymują, że już kilka lat temu rozpoczęły intensywną walkę z węglem jako źródłem ciepła i energii, ale Komisja Europejska straszyła Polskę karą 4 mld złotych za smog, spowodowany spalaniem węgla. Okazuje się, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, niż widzą ją unijni biurokraci.

Kopalnie na terenie Niemiec w 2017 roku wydobyły aż 171,2 mln ton węgla brunatnego. Tym samym nasi zachodni sąsiedzi uplasowali się na pozycji lidera w rankingu największych eksploatatorów tego surowca na świecie. W tym samym roku Polska wydobyła zaledwie 61,1 mln ton.

Źródła: Instagram/nczas.com

6 KOMENTARZE

  1. Biedna, zrozpaczona Kinguś.
    A weźże Ty się do jakiejś uczciwej pracy, to Ci od razu przejdzie. Większość ludzi ma gdzieś Twoje lamenty, bo ich problemem jest przeżycie do następnej wypłaty, a Ty tu z takimi banialukami.

  2. Szczęka tam gdzie nie trzeba niech ona spojrzy do lustra i zastanowi się nad sobą bo wszystkich krytykuje uczy tolerancji to proszę wyjechać z Polski gdzie jest Czysta woda przecież mieszkała w Stanach to po co wróciła śmieszna baba

  3. Kindzia niedługo będzie walczyła o wolność i równość w dostępie do prezerwatyw dla kleszczy. Kindzia ile istnień ludzkich ocalisz przez to, ile mniej cierpienia ludzkiego odkleszczowego. Walcz kinia, walcz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here