Dzieci bez ojców. We Francji premier zapowiada „in vitro dla każdego”, czyli kolejny plasterek salami odkrojony przez lobby LGTB

EDOUARD PHILIPPE-ENREGISTREMENT DE L' EMISSION ' PREUVES PAR 3 ' DIFFUSE SUR PUBLIC SENAT
Reklama / Advertisement

Wybory do PE zakończone, więc francuski rząd wraca do „reform”. Jednym z zapowiedzianych działań przez premiera Eduoarda Philippe’a jest obietnica realizacji postulatu lobby LGTBQ, czyli „in vitro dla wszystkich”, zwane tu PMA.

Po ustanowieniu we Francji homoseksualnych „małżeństw”, kolejnym postulatem tej grupy była możliwość fundowania sobie dzieci przez pary lesbijskie w ramach sztucznego zapłodnienia. W kolejce tego „etapowania” czeka teraz możliwość wynajmowania sobie przez pary gejów surogatek do rodzenia im dzieci.

Francuski premier zabierając wczoraj głos stwierdził, że rządowy projekt „PMA dla wszystkich” jest już gotowy i trafi do parlamentu, prawdopodobnie już pod koniec lipca. Była to jedna z obietnic wyborczych prezydenta Emmanuela Macrona.

Wprowadzanie tego kontrowersyjnego i niezbyt popularnego społecznie projektu było kilkakrotnie przekładane na później. Rząd przeczekał kampanię wyborczą do PE, by nie psuć sobie wyniku, ale teraz najwidoczniej uznano, że już można.

Politycy opozycyjnej prawicy nie mają wątpliwości, że pójdzie za tym w niedalekiej przyszłości zatwierdzenie surogacji. Skoro lesbijki będą mogły mieć dzieci, to przecież w imię „równości” nie da się tego odmówić parom homoseksualnym. To wręcz modelowy przykład tego, co wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej nazwał „etapowaniem społeczeństwa”. Zasady działania „tęczowego” lobby są takie same na całym świecie.

Przeciw nowej ustawie mobilizuje się jednak także społeczeństwo. Ludovine de la Rochère z „Manify da wszystkich” mówi, że zaplanowano już pewne działania i odbędą się protesty, chociaż wybór okresu wakacyjnego na legislację jest chyba celowy i ma za zadanie manifestacje przeciw ustawie zminimalizować. Warto dodać że ten postulat popiera tylko 28% wyborców prezydenckiej partii LREM.

Reklama / Advertisement