Nie tylko Facebook i Twitter. Kolejny popularny serwis cenzuruje

cenzura/fot. ilustracyjne
cenzura/fot. ilustracyjne

Okazuje się, że nie tylko Facebook i Twitter cenzurują treści pro-life. Do niechlubnego grona dołączył również Pinterest.

Ta popularna strona internetowa do udostępniania różnych zdjęć, rękodzieła, przepisów kulinarnych i rzeczy typu DIY zablokowała treści Live Action, umieszczając pro-liferów na liście stron z treściami pornograficznymi i innymi treściami niepożądanymi.

Jeśli jakaś strona znajdzie się na tej liście, użytkownicy nie mogą utworzyć pinezki lub postu, łączącego się z daną witryną.

Później jednak Pinterest poinformował, że zawiesił konto Live Action, ponieważ treści pro-life są „medycznie niedokładnymi informacjami” i „zmową”, która prowadzi do przemocy.

Pinezki Live Action zazwyczaj zawierają inspiracje dla kobiet w ciąży, np. ultrasonograficzne zdjęcia nienarodzonych dzieci, czy prawdziwe informacje na temat procederu zabijania dzieci w łonach matek i Planned Parenthood – największej w USA sieci aborcyjnej.

Źródło: lifenews.com

17 KOMENTARZE

  1. Pinterest to prywatna platforma i ma prawo banowac kogo mu sie podoba. Sorry skrajna prawico, najwyrazniej ludzie z FB, Twittera i Pinteresta uważaja ze nie jestescie warci tego zeby tam pisac.

    • Tu chodzi o to że to miały być platformy gdzie można wypowiadać się na różne tematy oraz to że nie będą banować za byle durny bzdet. Okazuje się że tutaj też musi działać polityka i cenzura na żądanie władz a przecież nie po to powinny powstawać takie portale. Google też idzie w politykę i sam nie chce podświetlić pewnych słów bo niestety polityka się tu wtrąciła.

      • Nieważne jakie miały być. Są takie jak kierownictwo tych firm bedzie chciało, to jest prywatny biznes, injak sobie chca banowac ludzi o takich czy innych poglądach to mogą tonrobić.

    • Te prywatne firmy internetowe, tak jak prywatne gazety, nie handlują pietruszką tylko działają na rynku medialnym i muszą przestrzegać obowiązujące w danym kraju ustawy i przepisy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here