Putin się wycofa i uda, że „nic się nie stało”? Możliwy zaskakujący koniec wojny w Donbasie

Władimir Putin. Foto: PAP/ITAR-TASS
Władimir Putin. Foto: PAP/ITAR-TASS

Putin odpuści Donbas, aby udać, że „nic się nie stało” i licząc, że Europa odpuści mu sankcje – takie zdanie przedstawia znany rosyjski bloger i dziennikarz Aleksander „Sasza” Sotnik. Jego zdaniem, Władimir Putin doszedł do wniosku, że wywołanie konfliktu w Ługańsku i Donbasie było jego osobistym błędem.

Zdaniem eksperta prezydent Federacji Rosyjskiej doskonale wie, że nadszedł idealny czas, aby wycofać się z przysparzającego stałe problemy konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Nowy prezydent Wołodymyr Zełeński w trakcie kampanii wielokrotnie podkreślał, że jego zadaniem jest doprowadzić do zakończenia wojny, a w związku z tym, „łatwo będzie się dogadać”.

Putin może wymazać gumką Donbas, mówiąc, że wcale nas tam nie było. To wasza sprawa wewnętrzna, to wasza wojna domowa – przekonuje Sotnik.

Zdaniem blogera najważniejszym aspektem są jednak sankcje, które mocno uderzają w rosyjską gospodarkę. Według przewidywań, „odpuszczenie” tematu Ługańska i Donbasu da szansę na kolejne negocjacje, w ramach których, Rosjanie znacznie zyskaliby w oczach zachodnich polityków.

Cały czas problemem pozostaje jednak konflikt o Krym. Ukraińcy, a oficjalnie także pozostała część Europy uważa ten teren za przynależny do władzy w Kijowie. Nawet jeśli konflikt na wschodzie miałby się zakończyć, to nie ma takiej możliwości, aby w ramach negocjacji Ukraina zdecydowała się na przekazanie półwyspu w ręce Federacji Rosyjskiej.

Źródło: Obozrevatel.com / Wolność24.pl

10 KOMENTARZE

  • To zadłużony USral odpada mają miasta które wyglądają jak Detroit, Flint, Gary, Cleveland, Camden …
   a może być gorzej
   Krym jest Rosyjski

 1. Czy to też oznacza, że odpuści płacenie ruskim trollom co to, m.in. na tym portalu, przy okazji tej wojny jego propagandę uprawiały? Niedobrze, będą zatem z braku środków musiały wrócić do wyuczonego zawodu, czyli dawaniu d…y na ulicy.

  • Ty za to masz jeszcze parę miesiecy(?)szelki z Amanu gwarantowane;potem pójdziesz do zużycia,jak twoi dziadkowie-mordercy w Sonderkommando,ty ch..u prdly !

 2. Większej durnoty dawno nie czytałem. „Putin odpuści Donbas”? A mieszkańcy Donbasu to roślinki? Może pola kartofli, które zgniją do następnego przdnówka jak się Putin odwróci i wszycy będą szczęśliwi, że problemu już nie ma? Tam żyją miliony ludzi pełnych godności, dla których poddanie się poj..banej władzy banderowców jest jeszcze bardziej absurdalne niż my Polacy mielibyśmy takiej władzy się poddać. Autor o tym nie wie? Po co pisać takie bzdury? W Donbasie walka będzie trwała dopóki zbrodniarze banderowscy nie zostaną pogomieni i sprawiedliwie osądzeni lub Donbas nie oddzieli się trwale od nich. A Rosjanie tak czy inaczej będą pomagać swim braciom niezależnie od Putina.

 3. „Ukraina zdecydowała się na przekazanie półwyspu w ręce Federacji”. Jak można oddać coś, czego się nie posiada ? Jeżeli już się zdecydują, niech dorzucą Alaskę w pakiecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here