Spełnione wizje Jackowskiego. Zobacz, co trafnie przewidział jasnowidz z Człuchowa

Jasnowidz Krzysztof Jackowski. / foto: Prt Sc Polsat News
Jasnowidz Krzysztof Jackowski. / foto: Prt Sc Polsat News
Reklama / Advertisement

Krzysztof Jackowski jest najbardziej znanym polskim jasnowidzem. Rozgłos zyskał głównie dzięki współpracy z policją, której wskazywała lokalizację ciał osób zaginionych. Nie jest to jednak jedyne pole działalności jasnowidza z Człuchowa.

Można nie wierzyć w szczególne zdolności Jackowskiego, jednak niektóre z jego wizji znalazły pokrycie w rzeczywistości.

Stało się tak m.in. w przypadku kryzysu gospodarczego z 2008 roku. – Budżet będzie dwa razy modyfikowany. Do pierwszego wstrząsu dojdzie na przełomie stycznia i lutego, kiedy dowiemy się, jak ten kryzys będzie wyglądał. Szczególnie trudny okres będzie od stycznia do marca, dużo zwolnień z pracy, dużo przestojów, wyraźne gospodarcze zahamowanie – mówił Jackowski.

W tym czasie Polacy dokładnie dowiedzą się, co to kryzys. Potrwa trzy, cztery lata. W tym czasie dokona się wiele zmian w świecie. Oczywiście to jest gdybanie, ale uważam, że kryzys doprowadzi do wojny. W Polsce jej nie będzie, ale w świecie się zakotłuje – dodawał, pytany o wizje na 2008 rok.

Jackowski okazał się specjalistą od kryzysów i przewidział również ten migracyjny, który da „początek rozpadu” Unii Europejskiej. – Następny rok będzie bardzo trudny. Bardzo niepokojący, dużo bardziej niż 2016 rok. W 2017 roku Unię Europejską czekają nagłe, przymusowe zmiany. Ten rok będzie przedsionkiem do podziału UE. Ostatecznie się rozpadnie. Polska w ogóle nie jest przygotowana na ten rozpad. Mam wrażenie, że Europa w 2017 roku stanie w obliczu teoretycznej wojny. Wkroczyliśmy w pewien bardzo niebezpieczne etap. Mam obawy, że to pójdzie w złym kierunku – twierdził Jasnowidz.

Jackowski mówił również o śmierci Andrzeja Leppera. Jego zdaniem, były wicepremier w rządzie PiS nie popełnił samobójstwa, lecz został zamordowany. O takim przebiegu wydarzeń przekonani są także zwolennicy teorii o „cichym samobójcy”. – Według mojej intuicji to nie było samobójstwo. Jestem o tym przekonany. Lepper został zamordowany. Podczas jednej z wizyt u mnie w mieszkaniu, zwłaszcza w ostatnim czasie, zadawał mi dziwne pytania. Mówił, że ktoś chce go zastraszyć. Pytał mnie, czy go zabiją – mówił jasnowidz z Człuchowa.

Jak dodał, podczas jego ostatniego spotkania z Lepperem polityk tryskał humorem i nie mogło być mowy o żadnych oznakach depresji. Wyglądał na zdrowego.

Jackowski ma na swoim koncie więcej wizji dotyczących świata polityki. Przewidział także rekonstrukcję rządu PiS. Jak przypomniał kilka dni po zmianach na polskiej scenie politycznej, po raz pierwszy słowa te padły w wywiadzie dla „Faktu” pod koniec maja 2016 roku.

W tym wywiadzie powiedziałem wówczas, że pani Beata Szydło nie dotrwa na swoim stanowisku do końca kadencji. Wówczas wydawało się to dziwne i nieprawdopodobne, bo popularność pani Premier i jej rządu rosła. Uzasadniając zmianę mówiłem, że nie będzie to wymuszone załamaniem dobrej koniunktury czy chociażby perspektywą takiego załamania. Mówiłem też, że nie spowoduje tego opozycja, bo ona będzie coraz słabsza, a pozycja PiS na scenie politycznej będzie systematycznie rosła. Mówiłem, że ta zmiana będzie wewnętrzną sprawą PiS, niemalże kosmetycznym zabiegiem – przypomniał.

Jasnowidz trafnie przewidział także zjawiska przyrodnicze. Zapowiadał m.in. susze. – Lato podzieli Polskę na pół. Czeka nas deszczowa wiosna, a miesiące letnie będą ciepłe, zaś część Polski doświadczy suszy. Będzie to południowo-wschodnia część kraju, rejon Lublina, Rzeszowa, Białej Podlaskiej. Tam może dojść do bardzo poważnych susz przynoszących straty. Zgoła inna pogoda czeka latem zachodnią Polskę: tam na przemian spodziewajmy się deszczu i słońca – mówił.

Reklama / Advertisement