Zaskakująca decyzja Meghan Markle! Chce kontynuować misję księżnej Diany

Księżna Diana oraz Księżna Meghan. / foto: YouTube
Księżna Diana oraz Księżna Meghan. / foto: YouTube
Reklama / Advertisement

Książę Harry w okresie studiów był typem imprezowicza, jednak wszystko zmieniło się odkąd związał się z Meghan Markle. Teraz para planuje wspólnie kontynuować afrykańską misję księżnej Diany, matki Harry’ego i Williama.

W styczniu 1997 roku, zaledwie kilka miesięcy przed tragiczną śmiercią, księżna Diana rozpoczęła wizytę w Angoli. Widok „królowej ludzkich serc” ubranej w kamizelkę ochronną, przechodzącej przez pole minowe, zapadł w pamięć opinii publicznej.

Teraz książę Harry chce kontynuować misję matki. Może ona potrwać nawet 6 miesięcy. Jak donoszą brytyjskie media, Meghan może wspierać męża nie tylko dobrym słowem, lecz także obecnością u jego boku. Mówi się o tym, że para może zabrać ze sobą w podróż także małego Archiego. Na radzie jednak Pałac Buckingham bada, czy sytuacja w Angoli jest na tyle stabilna, by nie stanowiła zagrożenia życia członków rodziny królewskiej.

Nie byłaby to pierwsza wizyta Harry’ego w tym kraju. W 2013 roku książę był bowiem w południowo-wschodniej części Angoli. Dostrzegł wówczas strach w oczach zamieszkujących tam ludzi, spowodowany obecnością wojsk. Tym razem książę chciałby „wypełnić dziedzictwo swojej matki” w zakresie działań humanitarnych.

Źródło: mirror.co.uk

Reklama / Advertisement