Kiedyś ekstraklasa a dzisiaj ekstraKASA! Polacy w Stanach Zjednoczonych zarabiają miliony

Przemysławowie Frankowski (z lewej) i Tytoń /Fot. Wikimedia Commons/Twitter (kolaż)
Przemysławowie Frankowski (z lewej) i Tytoń /Fot. Wikimedia Commons/Twitter (kolaż)

Związek zawodowy piłkarzy amerykańskiej ligi opublikował raport, w którym przedstawia pensje wszystkich zawodników ligi. Aktualnie w MLS występuje trzech polskich piłkarzy, którzy za swoją grę inkasują prawdziwą fortunę!

Oczywiście Polakom próbującym podbić piłkarską ligę za oceanem, daleko do zarobków największych gwiazd, ale i tak nie powinni narzekać.

Najwięcej z Polaków zarabia Przemysław Frankowski. Reprezentant Polski trafił do Chicago Fire w styczniu 2019 roku z Jagiellonii Białystok.

Podpisał 4-letni kontrakt, a jego agenci wynegocjowali kontrakt na poziomie 661 tys. dolarów za każdy rok gry. Oznacza to, że jeśli polski skrzydłowy wypełni cały kontrakt, to zainkasuje około 10 milionów złotych. W przeliczeniu zarabia około 211 tys. złotych miesięcznie.

W Stanach Zjednoczonych występuje również Przemysław Tytoń. Polski bramkarz za grę w FC Cincinnati inkasuje rocznie 328 tys. dolarów, czyli około 1,2 mln złotych.

Z kolei napastnik Kacper Przybyłko występujący w Philadelphia Union może liczyć na 277 tys. dolarów rocznie, czyli około 900 tys. złotych. To jednak kropla w stosunku do najlepiej zarabiających.

Zdecydowanie najwięcej kasuje Zlatan Ibrahimović – 7,2 mln dolarów rocznie. Podium uzupełniają Giovani dos Santos i Michael Bradley z pensją na poziomie 6,5 mln dolarów rocznie.

Źródło: interia.pl/nczas.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here