Polska w okowach socjalizmu. Najnowszy SONDAŻ: PiS miażdży całą opozycję. Wolnościowcy poniżej progu

sondaż_wolnosc24_wyniki_notowania_poparcie_PiS_Nowoczzesna_PO
zdj.ilustracyjne. Jarosław Kaczyński i Sejm RP.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w czerwcu, 44 proc. osób uprawnionych do głosowania poparłoby PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem, 22 proc. głosowałoby na PO, 7 proc. na Wiosnę; progu wyborczego nie przekroczyłyby m.in. Kukiz’15, PSL i Nowoczesna – wynika z czerwcowego sondażu CBOS.

Według sondażu frekwencja w wyborach do Sejmu i Senatu wyniosłaby 77 proc. – o 2 pkt proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu.

W porównaniu z wynikami z maja, poparcie dla PiS spadło o 2 pkt proc. O 2 pkt proc. więcej ankietowanych niż przed miesiącem zadeklarowało chęć głosowania na PO. Notowania Wiosny poprawiły się o 1 pkt proc.

Poza progiem wyborczym znalazłyby się: Kukiz’15 z 4 proc. poparcia (spadek o 2 pkt proc.), PSL – 3 proc. (bez zmian), KORWIN – 3 proc. (wzrost o 1 pkt proc.); SLD – 2 pkt proc. (bez zmian). Po 1 proc. ankietowanych oddałoby swój głos na Nowoczesną, Ruch Narodowy i Partię Zieloni (bez zmian).

Tak samo jak w maju 11 proc. osób zapowiadających swój pewny udział w wyborach do Sejmu i Senatu, gdyby odbywały się już teraz, nie wie, na którą partię oddałaby swój głos.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 6–13 czerwca 2019 r. na liczącej 1115 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych.

Źródło: PAP/Wolnosc24

4 KOMENTARZE

  • Sugerujesz,że tak naprawdę Putin ma 3% poparcia w Rosji?Kontaktowałaś się już z Trumpem,aby uświadomić go,że Turcja jest islamska?Może nie wiedzieli o tym jak przyjmowali ją do NATO.Przecież to skandal,aby takie nic jak Turcja kupowała broń w Rosji.

   • Sugeruję że JKM ma 80% poparcia w Polsce bo przecież Polacy uwielbiają kapitalizm, Rosję, Chiny i Iran.

  • Ty ku..iu banderowski!
   Zajmij się tym ścierwem UPAdlińskim które już dawno powinno być rozebrane pomiędzy Polskę i Rosję
   Maksymiak,ty bladziu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here