Rosyjskie media prorządowe grzmią! „Polska stanie się celem ataku odwetowego”

Zdjęcie ilustracyjne. / Flickr: recklesslife01
Zdjęcie ilustracyjne. / Flickr: recklesslife01

Rosja widać dalej uważa, że może nami rządzić i nam rozkazywać czy grozić. Porozumienie zawarte w USA pomiędzy Donaldem Trumpem a Andrzejem Dudą skomentował wiceprzewodniczący komisji spraw zagranicznych Rady Federacji Rosyjskiej – Władimir Dżabarow. Grozi on, że Polska w razie konfliktu będzie celem ataku Rosjan.

Ledwie kilka godzin po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę i prezydenta USA Donalda Trumpa deklaracji o współpracy obronnej obu państw, a już pod adresem Polski posypały się groźby ze strony Rosji!

„W przypadku konfliktu Polska automatycznie stanie się celem ataku odwetowego” – grzmi prorządowy dziennik „Rossijskaja Gazieta”.

Przypomnijmy, że podpisana przez przywódców obu państw deklaracja zakłada m.in. powiększenie amerykańskiego kontyngentu w Polsce o 1000 dodatkowych żołnierzy. Polska potwierdziła też chęć zakupu najnowocześniejszych amerykańskich samolotów bojowych F-35.

„Z żalem odebraliśmy decyzję Waszyngtonu i Warszawy o rozmieszczeniu w Polsce wzmocnionego kontyngentu wojskowego USA” – poinformowała na Twitterze ambasada Rosji w Polsce.

Jednocześnie to na terytorium Polski ma zostać zlokalizowana zdecydowana większość infrastruktury, szkoleniowej, logistycznej i przeładunkowej na wypadek wystąpienia kryzysu. To właśnie te punkty będą pierwszymi do zniszczenia w przypadku wystąpienia konfliktu.

Źródło: TVP Info/ Reuters

26 KOMENTARZE

 1. I co takiego nam Rosja zrobiła że mamy przelewać naszą krew?! Trzeba było się zgodzić na ofertę otrzymania Lwowa, a Jankesom pomawiających nas o holokaust pokazać środkowy palec!

  • Rosja zawsze była bratnim słowiańskim narodem i wyzwolicielem dla p0laków. Wyzwalali oni p0laków spod jarzma p0lskich panów, kapitalistycznych wampirów, zdegenerowanej zachodniej kultury, przynoszą wolność naszemu uciśnionemu narodowi od 200 lat. Rosja to prawdziwe wartości, wysoka kultura, silny rubel, szczery słowiański uśmiech, krokodyl i kadyrow. Prawdziwi prawicowi patrioci współpracują z rosją za puszkę po tuszonce albo nawet za frajer, tzn. dla chwały wielkiej p0lski.

  • Jesteś debilem.To niestety jest fakt.Gdybyś jednak po przebytej terapi psychiatrycznej na którą mam nadzieję uczęszczasz,nagle jakieś cudem otworzył oczy to poczytaj Historię. Wtedy dowiesz się co reprezentuje sobą mateczka Rossija I co man zrobiłeś.

 2. Jest wielu głupich ludzi u nas, których oburza jak się im mówi prawdę.
  To przecież oczywiste, ze koncentracja wojsk amerykańskich w Polsce w przypadku konfliktu z Rosją doprowadzi do zniszczenia tych wojsk razem z terenem na którym przebywają.
  Po prostu wojna amerykańsko-rosyjska odbędzie się w takim przypadku w Polsce.
  Obie strony sporu (USA i Rosja) będą z takiego obrotu sprawy bardzo zadowolone bo wzrosną im szanse na uniknięcie konfliktu na swoich własnych terytoriach.
  Czy to takie trudne do zrozumienia?

   • Na jakiej podstawie te założenia? Rosja nie ma powodu atakowania Polski samej w sobie, raczej przejedzie przez nas jak przez masło na zachód… A amerykańce nie będą ryzykować sacharowa, nie będzie wojny totalnej, nie odpalą wszystkiego co lata i robi duże bum… Usrańce wiedzą że ruscy ich mogą znieść z powierzchni ziemi, mimo że ich militaria leżą i kwiczą 😉

   • Żadna z paru tysięcy rakiet nie zdoła dosięgnąć celu ? Żaden Iskander nie rozwali niczego w Polsce ? Czy to Ty Jackowski, czy jakaś inna Baba Jaga ?

   • Bobo,
    Taa!… W razie konfliktu, który z pewnością sam się wywoła to takie pajace jak ty i wielu niewinnych, nawet nie zdążą pierdnąć a już będzie ich witał św. Piotr albo inni – ale nie w tym życiu i na tym świecie…

  • Za tzwn przyjazni rosyjskiej do której ci tak tęskno Polska też była terenem do zniszczenia ale przez Nato teraz jest odwrotnie a stopien technologiczny Rosji pokazuje ich lotniskowiec czy np F16 juz stary samolot ale do dzisiaj nie przegrał z rosyjskim samolotem . Ruskie mają tylko bombki atomowe i tym strasza wszystkich a jak pokazał tzwn konflikt koreanski USA mają technologie która te bombki im zestrzeli. Po za tym będą u nas amerykańscy żołnierze wiec atak na nich będzie atakiem na USA. . Dziwi mnie twój wywód historycznie tzwn sojusz z Rosją Niemcami Francją itd nic dobrego nam nie przyniósł. Zobacz sobie za to co dał sojusz czy nawet tzwn okupacje przez USA Japoni Korei czy Niemiec – wiec daj nam boże taką okupację

   Trolle rosyjskie nie zafowolone bo gazu Polska po skandalicznie wysokich cenach nie będa kupować , ropy itd nie podoba się i dobrze Trump to określił kupując rope gaz od Rosji finansujemy zbrojenia Rosji to było do Nieniec ale to samo sie tyczy Polski wiec lepiej kupować u sojusznika a nie u wroga – Rosja nigdy przyjacielem Polski nie była .

  • Wrazie jakiegokolwiek konfliktu między Rosją a USA,Polska I tak będzie na pierwszej lini ognia. Czy to takie trudne do zrozumienia?Uważasz że najlepszą taktyką jest się całkowicie zdemilitaryzować?Zacznij już szukać w szufladach dziadka flagi z młotem I sierpem.

 3. Porozumienie jest do dudy, a co do ruskiego odwetu, to należy postawić w jakimś starym wyrobisku kopalnianym instalację do wzbogacania uranu.

 4. Napisałbym coś konstruktywnego, ale portal, który w nazwie ma”wolność” stosuje cenzurę, nawet WP tak nie filtruje komentarzy.

  • Ależ mamy, mamy! Co rusz mamy, ale tylko w obietnicach wielu i od wielu! Różnych i z różnych okazji…Gdzie ta wolność, demokracja itd. a przede wszystkim kraj mlekiem i miodem płynący – dla wszystkich Polaków nie tylko dla wybrańców-samozwańców? Obiecanki cacanki a głupiemu radość…

 5. Wczoraj w PiSia-TV występował były szef MSZ i stwierdził, że umowa pomiędzy NATO i FR nie zawierała klauzuli o stałym stacjonowaniu. Według San Escobara umowa zawiera dane ilościowe.

  Jak ktoś taki mógł być szefem resortu ? Co on czytał, komiksy ? O czym on rozmawiał z doradcami ?

  Po pierwsze: umowa z 27 maja 1997 roku nie zawiera żadnych deklaracji co do ilości wojsk rotacyjnych.
  Po drugie: umowa jasno wskazuje, że nie będzie dodatkowego stałego stacjonowania substancjalnych sił bojowych, gdzie obowiązuje reguła wzajemności NATO i FR.

  NATO reiterates that in the current and foreseeable security environment, the Alliance will carry out its collective defence and other missions by ensuring the necessary interoperability, integration, and capability for reinforcement rather than by additional permanent stationing of substantial combat forces. (…) Russia will exercise similar restraint in its conventional force deployments in Europe.

  Polecam przeczytać na własne oczy:
  nato.int/cps/en/natolive/official_texts_25468.htm

  • Przychyle sie do powyzszego polecenia, tym bardziej ze zwykle i prawie wszystko czytam wlasnymi oczyma.
   ps.
   A tak naprawde, to martwie sie o losy Polski.

 6. Wczoraj w PiSia-TV występował były szef MSZ i stwierdził, że umowa pomiędzy NATO i FR nie zawierała klauzuli o stałym stacjonowaniu. Według San Escobara umowa zawiera dane ilościowe.

  Jak ktoś taki mógł być szefem resortu ? Co on czytał, komiksy ? O czym on rozmawiał z doradcami ?

  Po pierwsze: umowa z 27 maja 1997 roku nie zawiera żadnych deklaracji co do ilości wojsk rotacyjnych.
  Po drugie: umowa jasno wskazuje że nie będzie dodatkowego stałego stacjonowania substancjalnych sił bojowych, gdzie obowiązuje reguła wzajemności NATO i FR.

  NATO reiterates that in the current and foreseeable security environment, the Alliance will carry out its collective defence and other missions by ensuring the necessary interoperability, integration, and capability for reinforcement rather than by additional permanent stationing of substantial combat forces. (…) Russia will exercise similar restraint in its conventional force deployments in Europe.

 7. To tylko stwierdzenie faktu, nic poza tym. Od dawna przeciwnicy tej hucpy na koszt podatnika, że tak będzie informowali. Kto tego nie chce zrozumieć poza naszymi wrogami?

 8. Myślisz anonim że jak by stacjonowały w niemczech to tam byłby konflikt? Nie mieszaj ludziom. Poprostu Duda i ska. chcą linie starcia przepchnąć na białoruś. I narazie, wnioskując po zachowaniu łukaszenki, wszystko idzie zgodnie z planem. Już sie nie mówi o partyzantce macierewicza tylko o broni dzięki której można toczyć konflikt zdala od granic naszego państwa.

  • Taa!… Białoruś jest bardzo „zdala od granic naszego państwa”. Ty to masz „poczucie” humoru…Czarnego! Jednak to prawda, że historia lubi się powtarzać, nadal nie brakuje zdrajców i wrogów w naszym państwie!

 9. Nie ma się co oburzać. Powiedział prawdę. Polska przyjmując rolę amerykańskiego wasala naraża się na właśnie taki scenariusz. Duże mocarstwa prowadzą w dzisiejszych czasach „wars by proxy”, czyli walczą ze sobą na obcych terytoriach.

 10. ponieważ NATO nie zaatakuje pierwsze nie może być mowy o żadnym ataku odwetowym, więc … propaganda dla debili, których w POPISlandii niestety nie brakuje o czym świadczy wiele komentarzy
  potem debile się dziwią, że nazywa się ich ruskimi agentami …
  dziękucie za to okreslenie debile !!! bo to wyraz założenia, że macie działające mózgi – w innym przypadku zawsze będizemy was debile nazywać po prostu debilami
  „koncentracja wojsk amerykańskich w Polsce w przypadku konfliktu z Rosją ” – ulubiony bełkot debili vel ruskich agentów: „konflikt z Rosją” który jak mamy rozumieć wywołają marsjanie albo inne UFO,…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here