Tusk wezwany na kolejne przesłuchanie. Tym razem ws. mafii VATowskiej

Donald Tusk. / fot. PAP/Paweł Supernak
Donald Tusk. / fot. PAP/Paweł Supernak

Były premier Donald Tusk kolejny raz musi stawić się w budynku Sejmu, aby odpowiadać na pytania komisji. Tym razem chodzić ma o kwestia VATu, a dokładniej, prawdopodobnej mafii VATowskiej, która działała w momencie, gdy u władzy był rząd PO-PSL.

Jak zapowiada wiceprzewodniczący komisji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierz Smoliński, lista pytań do Donalda Tuska jest naprawdę duża.

Na ile premier miał wiedzę o tym, o czym wszystkie służby dookoła miały wiedzę – o wyłudzeniach – a był okres, kiedy premier nadzorował służby. Zobaczymy co potwierdzi – wymieniał.

Początkowo mówiło się, że przewodniczący Rady Europejskiej nie przyjedzie w tym czasie do Warszawy. Sytuacja prawdopodobnie uległa jednak zmianie i Tusk stawi się na przesłuchaniu.

Mamy informacje od pełnomocnika mec. Romana Giertycha, że Donald Tusk stawi się, ale zobaczymy. Póki się nie stawi, to na razie możemy też tylko teoretycznie uznawać, że będzie. Przesłuchanie rozpocznie się o godz. 11 – stwierdził Smoliński.

Przypomnijmy, pierwotnie przesłuchanie miało się odbyć 29 maja. Wówczas jednak były premier nie pojawił się w budynku Sejmu. Mecenas Giertych w czasie tego posiedzenia komisji tłumaczył, że w związku z wyjazdem szefa Rady Europejskiej do Azji Środkowej w kilka dni przed zaplanowanym przez komisje terminem skierował do komisji wniosek o przesunięcie przesłuchania.

Źródło: PAP / Wolność24.pl

11 KOMENTARZE

 1. Zniesienie(dla litrów rzecz jasna bo nie dla Ludzi)kary głównej to śmierć Sprawiedliwosci,gwarancja bezkarności ,absolutna pogarda dla ofiar,nikczemnosc,kpina ze społeczeństwa,hańba dla kraju który pozbywa się tej najwspanialszej i najsprawiedliwszej z kar.
  To absolutny ZĽO.

  • Hehehe…
   Kierowniku, fanem Tuska nie jestem, ale biorąc pod uwagę jego osiągnięcia, to frajerem nie jest na pewno. Gdzie tam takiej pisaskownicy z Konfederacji do Tuska…

   • Renta mi nie pomaga,leki tym bardziej. Godzinami tu siedze,go nic innego mnie nie interesuje. Poza kontem frajera Tuska.

   • Marcin – bycie premierem przez dwie kadencje i przewodniczącym RE – jednak drobne osiągniecie to jest.

    Kierownik (co występujesz poniżej pod moim nickiem) – chciałbyś, nieudaczniku, mieć tyle, jak to powiedziałeś, „renty” co ja:) A siedzę tu czasem wyłącznie z nudów, żeby pośmiać się z paru pojebów. Wiem, to głupia rozrywka zadawać się z takimi menelami jak ty, trochę mi z tego powodu wstyd.

  • Kierowniku, weź ty mnie chłopie choć raz zaskocz na tym portalu humorem lub błyskotliwością. Już nawet podszyć się pode mnie jakoś dowcipnie nie umiesz, małpujesz tylko (wyjątkowo drętwo) akcje robione przez innych?

   Mnie wisi, czy ktoś mi nicka „kradnie”, niech sobie jako Tomek pisze tu i 100 osób. No, ale dla ciebie własny nick na tym portalu to jest największe osiągniecie w tym twoim zaszczanym życiu, to będziesz go pilnował dniem i nocą i piszczał raz po raz „won ch…u od mojego nicka”:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here