Tusk wezwany na kolejne przesłuchanie. Tym razem ws. mafii VATowskiej

Donald Tusk. / fot. PAP/Paweł Supernak
Donald Tusk. / fot. PAP/Paweł Supernak

Były premier Donald Tusk kolejny raz musi stawić się w budynku Sejmu, aby odpowiadać na pytania komisji. Tym razem chodzić ma o kwestia VATu, a dokładniej, prawdopodobnej mafii VATowskiej, która działała w momencie, gdy u władzy był rząd PO-PSL.

Jak zapowiada wiceprzewodniczący komisji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierz Smoliński, lista pytań do Donalda Tuska jest naprawdę duża.

Na ile premier miał wiedzę o tym, o czym wszystkie służby dookoła miały wiedzę – o wyłudzeniach – a był okres, kiedy premier nadzorował służby. Zobaczymy co potwierdzi – wymieniał.

Początkowo mówiło się, że przewodniczący Rady Europejskiej nie przyjedzie w tym czasie do Warszawy. Sytuacja prawdopodobnie uległa jednak zmianie i Tusk stawi się na przesłuchaniu.

Mamy informacje od pełnomocnika mec. Romana Giertycha, że Donald Tusk stawi się, ale zobaczymy. Póki się nie stawi, to na razie możemy też tylko teoretycznie uznawać, że będzie. Przesłuchanie rozpocznie się o godz. 11 – stwierdził Smoliński.

Przypomnijmy, pierwotnie przesłuchanie miało się odbyć 29 maja. Wówczas jednak były premier nie pojawił się w budynku Sejmu. Mecenas Giertych w czasie tego posiedzenia komisji tłumaczył, że w związku z wyjazdem szefa Rady Europejskiej do Azji Środkowej w kilka dni przed zaplanowanym przez komisje terminem skierował do komisji wniosek o przesunięcie przesłuchania.

Źródło: PAP / Wolność24.pl