Kukiz nie przebiera w słowach. Wypomina Liroyowi wykształcenie zawodowe

Paweł Kukiz/fot. ilustracyjne/fot. YouTube/Onet News
Paweł Kukiz/fot. ilustracyjne/fot. YouTube/Onet News

Paweł Kukiz był gościem programu „Skandaliści” na antenie Polsat News. Odniósł się m.in. do słów Piotra Liroy-Marca, który skrytykował wycofanie się w ostatniej chwili z podpisania deklaracji programowej z nim i z Markiem Jakubiakiem.

Deklaracja była przygotowana, wszystko ustalone, a politycy mieli zaplanowaną konferencję prasową w tej sprawie. Wystarczyło jedynie złożyć podpis pod stosownymi dokumentami. Kukiz jednak w ostatniej chwili z tego zrezygnował, gdyż prowadził jednocześnie rozmowy z Polskim Stronnictwem Ludowym.

Dziękujemy marszałkowi Tyszce, który tak mocno trzyma lejce. Paweł mrugnij dwa razy jeśli jesteś przetrzymywany. Pojedziemy na odsiecz – mówił Liroy-Marzec i dodawał, że to właśnie Tyszka miał największy wpływ na decyzję Kukiza o wycofaniu się z porozumienia programowego.

Na jesieni frekwencja wyniesie 60 proc. i rozdrobnienie nikomu nic nie da. To jest bitwa o wyborcę, który liczy, że spoważniejemy i staniemy w jego obronie – wyjaśniał na antenie Polsat News Liroy-Marzec.

Do słów tych odniósł się Kukiz. – Życzyłbym panu Liroyowi takiej merytorycznej wiedzy, jaką posiada pan Tyszka. To na pewno jest troszkę więcej niż szkoła zawodowa – odparł.

Ponadto Kukiz odniósł się m.in. do wytwarzającego się w Polsce systemu dwupartyjnemu. Coraz więcej sondaży wskazuje, że po jesiennych wyborach parlamentarnych w Sejmie mogą znaleźć się jedynie Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska.

Jeżeli zostanie system dwupartyjny w Polsce, a tak się zaczyna to kształtować, że tylko będzie PO i PiS u władzy, jeśli to zostanie i ta ordynacja partyjna dzieląca społeczeństwo, to zobaczycie, że kiedyś na ulicach w Polsce popłynie krew. Bo już tak podzielili ten naród. Przecież w rodzinach sami wiecie, co się dzieje podczas świąt, przecież to jest rzeźnia jakaś – przekonywał Kukiz.

Źródło: Polsat News/wolnosc24.pl

26 KOMENTARZE

 1. Kukiz, ty już nie czaruj. Każdy widział ile „zrobiłeś” przez ostatnie 4 lata. Przebiła cię w skuteczności sejmowej tylko Partia Przyjaciół Piwa….

 2. Kukiz wypomina,że Liroy ma tylko zawodowe wykształcenie,ale prawda jest taka,że w dzisiejszych czasach nawet ludzie z tytułami profesorów i doktorów plotą od rzeczy vide niedawna wypowiedz profesor Środy o tym jak to sprowadzanie do Polski miliona muzułmańskich imigrantów ma rzekomo poprawić klimat.Tego typu i tym podobne brednie niestety coraz częściej słychać z ust ludzi,przynajmniej formalnie,wykształconych.Czasami można odnieść wrażenie,słuchając tych różnych profesorów i doktorów,że więcej rozumu w głowie i elementarnego zdrowego rozsądku mają od nich tzw.prości ludzie bez wykształcenia formalnego.Wystarczy zresztą przypomnieć,że ta niedorzeczna i wydawałoby się skompromitowana ideologia jaką jest marksizm najwięcej wyznawców znajdowała i niestety wciąż znajduje wśród intelektualistów.Co do Liroya to uważam,że facet mimo braku studiów wyższych ma więcej rozumu w głowie i zdrowego rozsądku niż niejeden magister.

 3. Pan Kukiz się do polityki nie nadaje. Jest zbyt rozchwiany emocjonalnie. A poza tym JOWy, które tak promował to jest właśnie system dwupartyjny. Jeśli pan Kukiz tego nie rozumie, to jest głupcem.

 4. Wg mnie oto i tak się skończy Kukiz, cały czas jak na razie sam jest na fali. Panie Kukiz takim działaniem jak tu pan robi właśnie zostaną te dwie partie PO i PIS to pan tego chce czy nie. To czy może pan chce się dostać do tego z tych dwóch ugrupowań żeby być hamulcowym, bo jak inaczej to rozumieć. Pan rozmawia, a co pan ma oprócz JOW, bo nic pan nie prezentuje, miało być do współpracy 5 lewackich gwiazd i co? może pan przez to przegrał, kto to przegłosował , że pan z nimi podpisał porozumienie? Pan anty -systemowiec, ile w tym sprzeczności panie Kukiz? a teraz co Sam, Sam pan chce, ale samemu to wie pan co…

 5. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, iż wdzięczny losowi jestem za to że wyższego wykształcenia nie odebrałem.
  A mogłem zasilić dumne szeregi magistrów, którym wykładowcy nawtykali w głowy tyle gówna, że aż wypada z ust gdy próbuje takowy zabłysnąć.

  • Ktoś kto zasługuje na tytuł prawdziwego magistra potrafi oddzielić ziarno od plew i obronić się przed g… . Jeżeli zdobywanie wiedzy ogranicza się do jej bezkrytycznego wchłaniania, to lepiej dać sobie ze studiami spokój. Nie wiem który przypadek reprezentujesz.

 6. Panie Liroyu trzeba znać swoje miejsce w szeregu. Kto tu komu i jakie lejce chce zakładać z Jakubiakiem i w ramach Konfederacyjnej zbieraniny?

 7. Faworyt wielu osob z tego portalu,Kukiz jest juz dogadany z pisem a konkretnie z jego satelita Gowinem ( nie pamietam nawet jak to sie nazywa), wiec nie wiem o co te zale .
  a ze nie przylaczyl sie do koalicji wolnosciowo – narodowej to raczej dobrze

 8. To trochę zabawne, że Kukiz wypomina Marcowi wykształcenie, ponieważ wprawdzie był studentem ale nie ukończył żadnego z rozpoczętych przez siebie kierunków i de facto nie posiada żadnego zawodu gdyż jest jedynie absolwentem liceum ogólnokształcącego, natomiast Liroy ukończył technikum budowlane więc przypuszczam, że jest technikiem budownictwa a to poważna profesja 🙂

 9. Facet z de facto gorszym wykształceniem się odezwał, bo nawet studiów nie ma, a umówmy się, że wyształcenie zawodowe jest lepsze od średniego, które jest takie średnie dosyć powiedziałbym 😉

 10. Poprzestałem na siódmej klasie podstawówki, nie chciałem chodzić więcej. Szkoły są kur…a bez znaczenia gdy przychodzi do zatrudnienia ważne są doświadczenia, zaświadczenia, kursy i szkolenia w tym debilnym kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here