Nowy sposób na demony. Biskup będzie z helikoptera lał na miasto święconą wodę

Kolumbijski biskup Ruben Dario Jaramillo Montoja_skropi miast wodą święconą z helikoptera. by wypędzić z niego szatana. Zdjęcie: YT/whatsnewtoday
Kolumbijski biskup Ruben Dario Jaramillo Montoja_skropi miast wodą święconą z helikoptera. by wypędzić z niego szatana. Zdjęcie: YT/whatsnewtoday
Reklama / Advertisement

Kolumbijski biskup „odkrył” nowy sposób na wypędzanie szatana z miasta. Z helikoptera poleje je święconą wodą.

Biskup Ruben Dario Jaramillo Montoja chce wypędzić demony z ulic swego miasta Buenaventura w Kolumbii. Odprawi egzorcyzmy. Do helikoptera załaduje litry święconej wody i będzie z powietrza rozpryskiwał ja nad miastem.

Polecimy nad całym Buenaventura i będziemy je polewać wodą i patrzeć jak działają egzorcyzmy tak, by z ulic wypędzić wszystkie demony i niegodziwości, które niszczą nas, tak, by spłynęło boże błogosławieństwo – powiedział biskup w rozmowie z lokalnym radiem Blu.

Miejscowe media informują, że biskupowi wsparcia udzieli kolumbijska armia, która dostarczy mu helikopter, by mógł poświęcić miasto. Wojskowi współpracują też z duchownym, by dokładnie ustalić miejsca, na które rozlewana ma być woda święcona.

Szatan musi się wynieść z Buenaventura – mówił biskup Montoja. – W mieście musi wrócić spokój, który straciliśmy z powodu przestępczości, niegodziwości i przemytu narkotyków, które uderzają w nasz port.

Egzorcyzmy mają odbyć się 13 i 14 lipca w czasie miejscowego festiwalu.

W tym roku w mieście do maja w mieście zamordowano 51 osób. To o 20 więcej niż w roku ubiegłym. Miastem wstrząsnęło ostatnie zabójstwo 10-letniej Diany Tatiany Rodriguez.

Jej zwłoki nosiły ślady tortur. Dziewczynka została też zgwałcona. Do popełnienia zbrodni przyznał się jej wujek Jhon Edwar Quintero Urquiza.

Reklama / Advertisement